Menu
 

Akcijā "Paēdušai Latvijai" Ukrainas bēgļu un Latvijas mazturīgo atbalstam piepildīta 9741 pārtikas paka

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Labdarības akcijā “Paēdušai Latvijai” “Rimi” veikalos 19. un 20.martā Vidzemē tika saziedota 2471 paka, visaktīvāk tika ziedots Ogrē, Siguldā, Mārupē un Salaspilī. Kopumā visā Latvijā tika saziedota 9741 pārtikas paka, kuras Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar partnerorganizācijām visā Latvijā nogādās bēgļiem no Ukrainas, kā arī mazturīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Pirmās pārtikas pakas, pateicoties brīvprātīgo iesaistei, izdevies nokomplektēt un piegādāt jau akcijas laikā svētdien.

Kā informē akcijas organizatori, pirmās pārtikas pakas Ukrainas bēgļiem – 13 ģimenēm, kas apmetušās Jūrmalā, – nodotas jau pēc pirmās akcijas dienas 20.marta rītā. Kopumā akcijā saziedotā 9741 pārtikas paka nodrošinās atbalstu vairāk nekā 29 000 cilvēku ilgā laika posmā – gan bēgļiem no Ukrainas, gan mazturīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, papildinot arī “Rimi” sniegtos regulāros ziedojumus “Paēdušai Latvijai”. Tāpat “Rimi” pārtikas un higiēnas preču ziedojums Ukrainai, kas pagājušajā nedēļā no “Rimi” centrālās noliktavas Rīgā tika nosūtīts uz Poliju, šobrīd jau ir pārkrauts vilcienā, lai tālāk nonāktu kara plosītajā Kijevā.

Abās akcijas dienās visvairāk pārtikas pakas saziedotas reģionos – 5365, savukārt Rīgā pircēji ziedojuši 4376 pārtikas pakas. Šobrīd visi ziedojumi jau ir nonākuši pie partnerorganizācijām Rīgā un reģionos, uzsākot pirmo atbalsta sniegšanu, vēsta akcijas organizatori.

“No sirds pateicamies visiem ziedotājiem par atsaucību un sirsnību – mēs kopā esam saziedojuši rekordapjoma palīdzību, kas noderēs vēl ilgu laiku! Pārtikas pakas ir bagātīgas, tāpat nereti pircēji ziedoja arī higiēnas lietas, piemēram, autiņbiksītes bērniem, turklāt ziedojumam līdzi tika dots arī smaids un cerība. Paldies brīvprātīgajiem, kuri nepaguruši uzrunāja cilvēkus iesaistīties šajā kampaņā, kas parāda, cik vienoti un spēcīgi esam. Savukārt tiem, kam šobrīd jāiztur vissmagākie dzīves pārbaudījumi, bēgot no kara Ukrainā, šīs pārtikas pakas ne tikai nodrošinās iztiku vismaz pirmajā uzturēšanās laikā Latvijā, bet arī atgādinās par mūsu sabiedrības atbalstu Ukrainai,” saka pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Kā liecina “Rimi” novērojumi, daudzi ziedotāji akcijai īpaši gatavojušies. “Bija cilvēki, kas nāca uz “Rimi” veikaliem tieši tāpēc, lai piedalītos akcijā un piepildītu pārtikas pakas. Bija tādi, kas nāca klāt brīvprātīgajiem un teica labus vārdus, īpaši vecāka gadagājuma pircēji. Ģimenes, iepērkoties kopā, skaidroja saviem bērniem, ko nozīmē ziedot, kam tas vajadzīgs, kādi notikumi pasaulē ir radījuši šādu nepieciešamību. Vēlamies teikt lielu paldies katram, kurš iesaistījās, – mēs dzīvojam laikā, kad cilvēcībai un līdzjūtībai ir sevišķi liela nozīme, un mums ir liels prieks, ka “Rimi” pircēji novērtē un apliecina šīs vērtības savā ikdienā,” saka “Rimi Latvia” ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izglītojošus pasākumus. Lielveikalu tīkls “Rimi” ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs un partneris kopš 2016. gada. Akcijā “Paēdušai Latvijai” 19. un 20.martā piedalījās 50 “Rimi” veikali 25 Latvijas pilsētās, papildinot jau līdz šim “Rimi” sniegto atbalstu Ukrainas bēgļu vajadzībām Latvijā vairāk nekā 17 000 eiro vērtībā, palīdzot sadarbībā ar “Ziedot.lv” un “Paēdušai Latvijai” partnerorganizācijām, vēsta akcijas organizatori.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.