Menu
 

NVO saņems finansējumu etniskās saliedētības veicināšanas aktivitātēm

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, savstarpējo sadarbību un mazinātu aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām (NVO) “Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma”. Programmā pieejamais finansējums projektu realizācijai ir 86 000 eiro, informē SIF.

Kopš 2022.gada 24.februārī Krievijas Federācija uzsāka karadarbību Ukrainas teritorijā, Latvijas sabiedrībā ir novērojams satraukums par potenciāliem etniskiem konfliktiem, kas var veidoties krasu viedokļu atšķirību dēļ attiecībā pret notikumiem Ukrainā. Interneta komentāros un sociālajos tīklos pieaug agresīvas retorikas gadījumi, kas kultivē etniskus aizspriedumus un stereotipus, norāda SIF pārstāvji.

Lai veicinātu dialogu starp dažādām etniskajām grupām un mazinātu sabiedrības šķelšanos, darot zināmu, ka Latvija ir drošas mājas ikvienam neatkarīgi no tautības, konkursa ietvaros finansējumu saņems NVO projekti, kuros paredzētās aktivitātes ir vērstas uz sabiedrības saliedētības veicināšanu un iekļauj: iedzīvotāju izpratnes veicināšanu par sabiedrības daudzveidību, mazinot negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret un starp dažādām etniskajām grupām; pasākumus, kas veicina piederības sajūtu Latvijai; dažādu etnisko grupu līdzdalību pilsoniskās sabiedrības veidošanā; sociāli jūtīgu jautājumu risināšanu dažādos aspektos.

Kā norāda SIF, projekta mērķa grupa ir visu vecuma grupu pārstāvji, jo īpaši – bērni un jaunieši, nodrošinot, ka projekta aktivitātēs vienlaikus piedalās ne mazāk kā 50% mazākumtautību pārstāvju un ne mazāk kā 30% latviešu tautības pārstāvju. Projektu iesniedzēji ir NVO, kuras pēdējos divus gadus nepārtraukti darbojas mazākumtautību jomā vai saliedētas pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā. Vienam projektam pieejamais maksimālais finansējums ir 10 000 eiro, savukārt projekta izmaksu attiecināmības periods ir no 2022.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 28.februārim.

“Demokrātija ir tā vērtība, par kuru mums visiem kopā jāiestājas neatkarīgi no etniskās piederības, jo tikai demokrātija nodrošina cilvēktiesības, viedokļu dažādību, vārda un izteiksmes brīvību un galu galā cilvēka pašcieņu un kopējo brīvību. Ja iepriekš konkurss tika fokusēts tieši uz mazākumtautību pārstāvošo NVO iniciatīvu realizēšanu, tad šogad diskusijā par Latvijas sabiedrības saliedētību un risinājumu meklēšanā aicinām iesaistīties visas organizācijas, kas ir aktīvas pilsoniskās izglītības jautājumā,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kancelejas un viens NVO pārstāvis – eksperts, kas atlasīts SIF izsludinātajā projektu vērtēšanas ekspertu atlases konkursā. Komisijas sastāvā arī ir SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības un kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalās. Projektu pieteikumu vērtēšanai var tikt piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti, atzīmē SIF.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2022.gada 26.aprīļa plkst.12.00. Projektu iesniedzēju ērtībai 2022.gada 14.aprīlī plkst.11.00 notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.