Menu
 

Izaudzēt pārtiku grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdzēs piecos gados lielākais NVO skaits; iesaistās arī siguldieši

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Šogad dārzkopības darbus grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdzēs veikt piecos gados lielākais nevalstisko organizāciju skaits. 23 organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 750 mājsaimniecībām visos Latvijas reģionos izsniegs sēklas, stādus un dārza piederumus, lai varētu pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam. Atbalstīto organizāciju vidū – septiņas Vidzemes bezpeļņas organizācijas Valkas, Siguldas, Cēsu, Smiltenes un Alūksnes novadā, informē fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda konkursam programmā “Pats savam saimes galdam”, šogad atbalstīti septiņi projekti Kurzemē, septiņi – Vidzemē, trīs – Zemgalē, pieci – Latgalē un viens projekts, kas aptvers visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 42’500 eiro apmērā.

Vidzemē atbalstu ir saņēmušas septiņas organizācijas, kuras darbos iesaistīs vismaz 233 mājsaimniecības, tostarp Siguldas biedrība “Cerību spārni”, kas projektā iesaistīs 30 cilvēkus ar invaliditāti un viņu ģimenes, norāda D.Bogdanova.

Organizācijas pauž, ka lielo interesi iesaistīties darbos cilvēki nereti pamato ar vēlmi pārvarēt pandēmijas sekas, kas ir joprojām jūtamas. Daudzi projektu dalībnieki vēlas uzlabot gan ģimenes materiālo situāciju, gan arī fizisko un emocionālo veselību, aktīvi darbojoties svaigā gaisā.

Atbalstu saņēmušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus projektu dalībnieku un biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Ieplānotās aktivitātes dos gan materiālu atspaidu, gan iespēju apgūt jaunas iemaņas – dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu. Visbiežāk ģimenes izvēlas audzēt kartupeļus, burkānus, tomātus, sīpolus, bietes un gurķus. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties, stāsta fonda pārstāve.

Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja vairāk nekā 700 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. 2020.gadā 12 bezpeļņas organizācijas dārza darbiem nepieciešamo izsniedza vairāk nekā 350 mājsaimniecībām. Arī 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas, projektos iesaistot 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017.gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas, kuru vadībā dārzkopības darbus veica 436 ģimenes.

Programma “Pats savam saimes galdam” izveidota 2017.gadā kā turpinājums programmas “Maizes rieciens” (2013–2016) aktivitātei “Atbalsts līdzdarbībai”, atzīmē D.Bogdanova.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.