Menu
 

Aptauja: karš Ukrainā licis 24% Latvijas iedzīvotāju parūpēties par uzkrājumiem nākotnei

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pexels.com Foto - pexels.com

Karš Ukrainā ir licis daudziem Latvijas iedzīvotājiem aizdomāties par savu un savas ģimenes finanšu un juridisko drošību un veikt pasākumus tās uzlabošanai – ceturtā daļa jeb 24% Latvijas iedzīvotāju kara ietekmē ir sākuši veidot uzkrājumus, ir apdrošinājuši dzīvību vai veikuši juridiskās darbības saistību sakārtošanai, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) un socioloģisko pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.

No tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri kara Ukrainā ietekmē ir mainījuši priekšstatu par ģimenes nākotnes stabilitātes nozīmi, 10% atzinuši, ka sākuši veidot uzkrājumus skaidrā naudā, vēl 6% sākuši krāt bezskaidrā naudā, 5% ir apdrošinājuši savu dzīvību un 3% ir veikuši juridiskās darbības saistību sakārtošanai, noslēdzot pilnvaras, mantojuma, laulību līgumus u.c.

Vēl 21% aptaujas dalībnieku ir atzinuši, ka nopietni domā par finansiālā drošības spilvena veidošanu vai juridisko saistību sakārtošanu, bet nav veikuši reālas darbības. Savukārt 68% respondentu atzinuši, ka viņu uzkrājumu veidošanas paradumi pēdējo mēnešu notikumu ietekmē nav mainījušies.

Tāpat aptaujā tika noskaidrots, kā cilvēku rūpes par savu un savas ģimenes nākotni ir ietekmējusi Covid-19 pandēmija. 2022. gada aptaujā 70% respondentu atzina, ka pandēmija nav mainījusi viņu uzkrājumu veidošanas paradumus, un tas ir par 14% vairāk nekā 2021. gadā, kad pandēmijas ietekmi uz uzkrājumu veidošanu noraidīja 56% aptaujas dalībnieku. Savukārt 19% respondentu pandēmija ir likusi vairāk domāt par finansiālā drošības spilvena izveidi un 3% – iegādāties dzīvības apdrošināšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.