Menu
 

Valsts prezidents: 1945.gada 8.maijs nesa atbrīvošanu daudzām Eiropas tautām, bet ne Baltijai

  • Autors:  LETA
Foto - Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja. Foto - Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

1945.gada 8.maijs nesa atbrīvošanu daudzām Eiropas tautām, bet ne Baltijai, svētdien svinīgajā vainagu nolikšanas ceremonijā, atzīmējot Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidents uzsvēra, ka 1945.gada 8.maijs nesa atbrīvošanu daudzām Eiropas tautām - Norvēģijai, Dānijai, Nīderlandei, Beļģijai un citām, taču tas nenesa atbrīvošanu Latvijai, Igaunijai, Lietuvai, jo Baltijā vienu okupācijas režīmu nomainīja otrs okupācijas režīms. 

"1945.gada 8.maijā visa pasaule domāja - "Nekad vairāk!" Bet tagad mēs redzam, ka šis solījums nav piepildījies. Tāpēc mums ir jābūt kopā ar Ukrainu, lai neļautu agresoram uzvarēt," pēc svinīgās vainagu nolikšanas ceremonijas teica Levits.

Jau vēstīts, ka valsts augstākās amatpersonas šodien Rīgas Brāļu kapos piedalījās Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltītos pasākumos.

Nacisma sagrāves diena un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena ir atceres diena, kura ik gadu tiek atzīmēta 8.maijā. Šajā dienā 1945.gadā nacistiskā Vācija parakstīja aktu par kapitulēšanu un Eiropā beidzās Otrais pasaules karš.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.