Menu
 

No 15.maija sabiedriskajā transportā var braukt bez sejas maskas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Valdība 10.maijā lēma, ka no 15.maija sabiedriskajā transportā medicīniskās sejas maskas un respiratori vairs nebūs obligāta prasība, informē Satiksmes ministrijā.

Covid-19 izplatības rādītāji Latvijā samazinājušies līdz līmenim, kad iespējams atcelt prasību sabiedriskajā transportā obligāti izmantot medicīnisko sejas masku vai vismaz FFP2 klases respiratoru bez vārsta. Vienlaikus sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējam paliek spēkā prasība regulāri vēdināt transportlīdzekļa salonu un dezinficēt tā virsmas.

Pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru un vieglo automobili prasība lietot medicīniskās sejas maskas un respiratoru jau ir atcelta, atgādina ministrija pārstāvji.

Ņemot vērā tuvojošos vasaru un siltāku laiku, iedzīvotāji tiek aicināti īsākas distances veikt kājām vai ar velosipēdu. Tāpat ieteicams braukšanas biļetes iegādāties tiešsaistē vai norēķināties ar maksājumu kartēm. Katra cilvēka izlēmīga rīcība, rūpīgi ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus un vakcinējoties, palīdz ierobežot Covid-19 izplatību, atzīmē ministrijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.