Menu
 

Ārkārtējo situāciju Latvijas–Baltkrievijas pierobežā pagarina līdz augustam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts robežsardze Foto - Valsts robežsardze

10.maijā Ministru kabinets apstiprināja grozījumus rīkojumā Nr.518 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā uz vēl trīs mēnešiem, proti, līdz 10.augustam, informē Iekšlietu ministrijā.

Lai gan ir samazinājušies cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, kopumā aprīlī un maijā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 22 cilvēki. Būtisks vērā ņemams apstāklis ir V.Putina uzsāktais karš Ukrainā, ko atbilstoši plašsaziņas līdzekļos izskanējušai informācijai atbalsta arī Baltkrievijas prezidents A.Lukašenko. Latvijas–Baltkrievijas robeža tiek uzraudzīta pastiprinātā režīmā.

Lietuva ārkārtējo situāciju ir pagarinājusi līdz 2022.gada 29.jūnijam, Polija – līdz 2022.gada 30.jūnijam. Ir būtiski nodrošināt koordinētu starpvalstu rīcību attiecībā uz nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu, lai nodrošinātu līdzvērtīgu visa reģiona robežu apsardzību, skaidro ministrijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.