Menu
 

Rātslaukumā pulcējušies ap 200 cilvēki; policija apjozusi visu laukumam pieguļošo teritoriju

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Piektdienas pēcpusdienā Rātslaukumā bija pulcējušies ap 200 cilvēki, daļa no kuriem ieradušies uz nesankcionētu mītiņu, bet citi bija vienkārši interesenti, kuri protesta darbībās neiesaistījās, informēja Valsts policijā.

Līdz šim ir aizturētas septiņas personas, tostarp arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka, liecina aģentūras LETA esošā informācija.

Aģentūra LETA novēroja, ka policija ir pilnībā slēgusi piekļuvi Rātslaukumam. Sākotnēji policisti, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona, bija izvietojušies Rātslaukumam pieguļošajās ieliņas. Tāpat likumsargi maskās izvietojušies Rātsnama augšējo stāvu telpās un vēro laukumu.

Pie potenciālajiem mītiņotājiem bija ieradušies Rīgas domes Latvijas Krievu savienības (LKS) deputāti. Starp diskutētajiem izskanēja arī asāki toņi.

Rātslaukumā šovakar dzirdami policijas uzstājīgi aicinājumi izklīst, pretējā gadījumā tikšot pielietots fizisks spēks. Policija atgādina, ka nekāds pasākums Rātslaukumā nav pieteikts. Cilvēki šim aicinājumam pakļaujas, tomēr turpina uzturēties Rātslaukuma tuvumā.

Pateicoties policijas pūlēm, nesankcionētā pulcēšanās faktiski ir izklīdināta un cilvēki ir devušies prom, vien dažas ļaužu grupiņas vēl uzturas Grēcinieku ielā. Policistu "ķēdes" ir aizvirzījušās līdz pat Grēcinieku ielai un apjozušas visu Rātslaukumam pieguļošo teritoriju.

Pašlaik Rīgas dome lemj par padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. Lai pretotos šim lēmumam, LKS šodien Rātslaukumā vēlējās rīkot piketu, taču tas netika atļauts. Partija sākusi tiesāšanos pret aizliegumu rīkot protesta akciju, tomēr arī tiesa liedza LKS rīkot mītiņu.

Kā vēstīts, Valsts drošības dienests (VDD) sniedza Rīgas domei negatīvu atzinumu par LKS iecerēto mītiņu piektdien Rātslaukumā.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) norādījusi, ka VDD priekšnieks Normunds Mežviets viņu informējis, ka sniegs Rīgas domei negatīvu atzinumu par potenciālo LKS pasākumu, tāpēc ministre aicinot Rīgas domes izpilddirektoru sekot kompetento iestāžu vērtējumam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.