Menu
 

Aptauja: tikai 23% Latvijas iedzīvotāju apēd dienā rekomendēto augļu un dārzeņu devu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Lai arī vairums – 83% – Latvijas iedzīvotāju savu augļu un dārzeņu patēriņu kopumā vērtē kā labu, tikai 23% atzīst, ka uzņem dienā rekomendēto augļu un dārzeņu devu – 500 gramu, liecina “Rimi” veiktā aptauja Baltijas valstīs. To apliecina arī “Rimi” pārdošanas dati, kas parāda, ka pircēji patērē vidēji vien 150 gramu augļu un dārzeņu ieteicamo 500 gramu vietā.

56% iedzīvotāju atzīst, ka augļu un dārzeņu patēriņš kopumā ir pieņemams, taču varētu būt labāks. Savukārt vairāk nekā trešā daļa jeb 34% apēd krietni mazāk augļu un dārzeņu, nekā dienā rekomendēts. Kā galvenos salīdzinoši mazā patēriņa iemeslus iedzīvotāji min īso uzglabāšanas laiku (29%), savus paradumus (nav pieraduši ēst augļus un dārzeņus – 26%), augsto cenu (21%), kā arī pārliecības trūkumu par kvalitāti un bažas par lielu pesticīdu daudzumu (19%). 

Toties motivējoši faktori būtu atlaides vai pastāvīgi zemāka cena (58%), augstāka produktu kvalitāte (45%), kā arī iedvesma receptēm un padomiem, kā ātri, vienkārši un garšīgi pagatavot maltīti no augļiem un dārzeņiem (30%). 

Latvijā vispirktākie augļi un dārzeņi gadu no gada ir tomāti, banāni un salāti. Pieprasītākie augļi visa gada garumā ir banāni, mandarīni, arbūzi un avokado. Savukārt dārzeņu sortimentā nepārspēti ir tomāti un gurķi, un vienmēr īpaši pieprasīta ir vietējo audzētāju produkcija.

“Augļi un dārzeņi ir izteikti sezonāla kategorija. Visiespaidīgākie pārdošanas rezultāti parasti novērojami decembrī, pateicoties Ziemassvētkiem un mandarīniem; arī pavasarī redzam diezgan lielu pieaugumu, īpaši kategorijās, kur ienākas svaiga raža – salāti, redīsi, burkāni, kāposti,” skaidro “Rimi Latvia” kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

“Dažus produktus sezonalitāte ietekmē mazāk, piemēram, banāni ir diezgan populāri visu gadu, lai gan ziemā ir vērojams apjoma pieaugums, kas krītas vasarā, kad pieejamas dažādas alternatīvas – melones, arbūzi, augļi ar kauliņiem, ogas. Vismazākais pieprasījums pēc augļiem un dārzeņiem parasti ir septembrī, bet tas arī ir saprotams, jo tas ir ražas laiks, kad daudz dažādu gardumu ienākas pašu iedzīvotāju dārzos.”

Viņš piebilst – salīdzinājumā ar Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju paradumiem, Latvijas pircēji ir lielāki patrioti un dod priekšroku vietējai produkcijai, savukārt retāk pērk ekoproduktus vai bioproduktus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.