Menu
 

Foto: Topošie policisti kopā ar Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljonu īsteno mācības pūļa savaldīšanā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas koledžā Rīgā aizvadītas Valsts policijas rīkotās mācības, kuru laikā, realitātei pietuvinātos apstākļos, policisti veiksmīgi atrisināja un novērsa izspēlētas situācijas, lai nepieļautu masu nekārtības. Šādas mācības tiek īstenotas ik gadu, lai policisti attīstītu jau esošās iemaņas un iespējami labāk sagatavotu arī jaunos policistus potenciāli sarežģītām situācijām, un jaunie likumsargi šīs zināšanas pielietotu dzīvē.

Rīgā, Valsts policijas koledžas teritorijā notikušo mācību scenārijā izspēlēta situācija, kad, izmantojot pulcēšanās brīvību, cilvēku grupa veikusi huligāniskas darbības un centusies izraisīt nemierus. Valsts policija atbilstoši reaģēja uz notikušo – nepieļāva masu nekārtības, pārtrauca grupveida huligāniskās darbības un sabiedriskās kārtības pārkāpšanu.

Mācību scenārija izspēle vērtējama kā veiksmīga, vēsta Valsts policijā. Policisti ne vien atrisināja krīzes situāciju, bet arī guva labu treniņu un iespēju pārbaudīt reaģēšanas spējas, tādējādi paaugstinot taktikas efektivitāti krīzes situācijās, kā arī veicināt savstarpējo sadarbību reaģēšanā uz notikumiem, tostarp nemieru likvidēšanu.

Kopumā mācībās piedalījās aptuveni 250 amatpersonas, tostarp Speciālo uzdevumu bataljons, lai jaunie kadeti gūtu priekšstatu un iemaņas pūļa savaldīšanā arī no jau pieredzējušiem kolēģiem. Tāpat arī ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, šāda veida treniņi ir noderīgi Speciālo uzdevumu bataljonam jau esošo iemaņu trenēšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.