Menu
 

Pētījums: bez derīgas OCTA satiksmē piedalās aptuveni katrs 75.transportlīdzeklis

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācijas - ltab.lv/radari Ilustrācijas - ltab.lv/radari

Joprojām aptuveni katra septiņdesmit piektā automašīna piedalās ceļu satiksmē bez derīgas OCTA, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika, noslēdzot kampaņu “Ja Tev nav OC/TA – nebrauc!”

Lai skaidrotu sabiedrībai OCTA un tehniskās apskates savlaicīgas veikšanas nepieciešamību, kā arī mazinātu to autovadītāju skaitu, kas neiegādājas OCTA vai neveic transportlīdzekļa tehnisko apskati aprīlī LTAB, sadarbībā ar CSDD, īstenoja sociālo kampaņu “Ja Tev nav OC/TA – nebrauc!”. Kampaņas laikā vairāki fotoradari visā Latvijā veica OCTA un tehniskās apskates kontroli ārpuskārtas režīmā – t.i. neatkarīgi no transportlīdzekļu braukšanas ātruma.

Tāpat satiksmes plūsma (statistikas datu iegūšanai) tika monitorēta ar specializētu transporta līdzekli, kurš aprīkots ar SIA “Jarva” izstrādātu  sistēmu “Eunomia Traffic”, kas veica vairāku objektu ātruma fiksēšanu kustībā, kā arī nodrošināja 360 grādu video apstrādi un automātisko numuru zīmju atpazīšanu tiešsaistē.

Apkopojot datus no stacionārajiem un pārvietojamajiem fotoradariem, kas 17 vietās visā Latvijā kopumā pārbaudīja 7500 transportlīdzekļu, secināts, ka 54 (0,72%) gadījumos nav derīga OCTA, bet 22 (0,29%) gadījumos beigusies tehniskā apskate. Savukārt specializētais transportlīdzeklis, satiksmes plūsmā pārbaudot 28 039 auto, fiksēja 427 (1,52%) gadījumus bez derīgas OCTA un 397 (1,41%) gadījumus bez tehniskās apskates, informēja LTAB.

“Ja analizējam iegūtos datus ar pirms trim gadiem līdzīgas kampaņas ietvaros savāktajiem, varam secināt, ka transportlīdzekļu skaits, kas piedalās ceļu satiksmē bez derīgas OCTA, palicis salīdzinoši nemainīgs. Tāpat iegūtie dati apliecina mūsu iepriekš paustās aplēses, ka kopējais neapdrošināto transportlīdzekļu skaits uz Latvijas ceļiem ir 1-2%,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.