Menu
 

Tirgotājs: Mainījušies pircēju ikdienas paradumi

  • Autors:  Kristīne Ginķo,“Fissman” Latvijas filiāles direktore
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Jaunas tendences iedzīvotāju iepirkšanās paradumos iezīmējušās virtuves piederumu ražotāja “Fissman” ikgadējās ekoloģijas programmas laikā.

#1: lietu kalpošanas laiks

Iedzīvotāji nesteidzas atbrīvoties no lietām. Ja iepriekšējos gados starp pārstrādei atnestajām lietām mēs redzējām samērā daudz vidēja nolietojuma virtuves piederumu, tad tagad tādu ir daudz mazāk, neskatoties uz to, ka nododamo piederumu spektrs ir plašāks – mēs šogad pieņemam utilizācijai ne vien pannas un katlus, bet jebkurus metāla virtuves izstrādājumus.

#2: kvalitāte ņem virsroku

Programma paredz, ka nododot nolietotu metāla piederumu, ir iespēja iegādāties jaunu pannu vai katlu par puscenu. Arī šajā aspektā ir izmaiņas. Pircēji rūpīgāk iztaujā par piederumu materiālu, kalpošanas laiku. Pirkumi ir pārdomātāki un biežāk tiek iegādātas augstākas kvalitātes un dārgākas lietas, kas varētu pat šķist dīvaini šim laikam.

#3: uz veikalu tikai ar konkrētu mērķi

Pandēmijas gadi ir mainījuši paradumu ‘klejot’ pa lielveikaliem, tāpēc arī jaunumi, akcijas tiek pamanītas lēnāk, informācijas apmaiņa kopumā ir gausāka. Šogad līdzīgi kā iepriekš izsludinājām programmas norises laiku – viens mēnesis, bet iedzīvotāju aktivitāte parādījās tik mēneša beigās, kā arī no sarunām sapratām, ka pircējs, ja arī ir pamanījis akciju, netraucas jau nākošajā dienā uz veikalu, ja nav citas nepieciešamības. Tāpēc eko programmas laiku esam pagarinājuši līdz 31.maijam.

#4: labdarības aspekts

Programmas uzdevums ir savāktos piederumus nodot otrreizējai pārstrādei un saņemto summu novirzīt biedrībai “Tavi draugi” ar mērķi palīdzēt Ukrainas karā cietušajiem. Sarunās ar pircējiem arī šajā jautājumā izjūtam daudz personiskāku attieksmi, kad cilvēki ir teikuši, ka atnesuši piederumu, kas viņiem nav nepieciešams, bet tas ir labā stāvokli, tāpēc labprātāk izvēlētos ziedot, nevis utilizēt. Tāpēc, pagarinot programmas termiņu, pamainījām noteikumus – šķirojam piederumus, atlasot vēl lietojamos, lai ziedotu ukraiņu ģimenēm. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.