Menu
 

Pensijas plānots indeksēt par mēnesi agrāk – 1.septembrī

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Saeima ceturtdien konceptuāli kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts pensijām,” paredzot šogad valsts pensijas indeksēt mēnesi agrāk nekā ierasts – jau 1.septembrī. Lai likums stātos spēkā, tas Saeimai vēl jāatbalsta otrajā lasījumā.

“Agrāka pensiju indeksācija tiek rosināta, lai sniegtu atbalstu pensiju saņēmējiem strauja inflācijas kāpuma apstākļos, jo sevišķi pieaugot cenām pārtikai, transporta un veselības aprūpes pakalpojumiem,” par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Andra Skrides iepriekš teikto atgādina Saeimas preses dienests.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada martā, salīdzinot ar 2021.gada martu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 11,5 procentiem, teikts likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka šogad 1.septembrī indeksēs valsts pensijas vai tās daļas apmēru, kas nepārsniedz 50 procentus no iepriekšējā kalendāra gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī. Tas attieksies arī uz piešķirtās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas apmēru par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim.

Tāpat 1.septembrī šogad valsts pensiju neatkarīgi no tās apmēra pārskatīs politiski represētajām personām, I grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, paredz likumprojekts.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.