Menu
 

Jauniešiem vasarā piedāvā vairāk nekā 60 brīvprātīgā darba iespējas visā Eiropā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jauniešiem vasarā ir pieejamas vairāk nekā 60 brīvprātīgā darba iespējas visā Eiropā, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Egija Ļuļēna.

"Eiropas Solidaritātes korpusa" datubāzē brīvprātīgajam darbam var reģistrēties jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Organizāciju datubāzē iespējams izvēlēties atbalsta organizāciju, kas atrodas Latvijā un palīdzēs sagatavoties ārzemju brīvprātīgā darba pieredzei. Ja jaunietis izvēlējies darboties brīvprātīgā darba grupā, tad atbalsta organizācija nav nepieciešama. Šobrīd organizāciju datubāzē atrodamas 5448 organizācijas, tai skaitā 183 no Latvijas.

Jaunietis var izvēlēties brīvprātīgā darba aktivitātes veikt individuāli vai grupās. Individuālā brīvprātīgā darbā ir iespēja iesaistīties organizāciju, kas sniedz labumu vietējai kopienai, darba ikdienā. Tā ilgums ir no 2 līdz 12 mēnešiem, taču atsevišķos gadījumos, piemēram, personām ar ierobežotām iespējām - no pāris nedēļām līdz 12 mēnešiem. Savukārt brīvprātīgais darbs grupās ilgst no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem.

Brīvprātīgajā darbā var doties bez maksas un brīvprātīgais par to nesaņem atlīdzību. Tomēr brīvprātīgajiem, kas piedalās "Eiropas Solidaritātes korpuss" aktivitātēs, tiek segti ceļa izdevumi uz izvēlēto valsti un atpakaļ, uzturēšanās izdevumi, sabiedriskā transporta biļetes un citas izmaksas.

Papildus tiek nodrošināta veselības un dzīvības apdrošināšana, kabatas nauda personīgajiem izdevumiem, sagatavošanās un izaugsmes mācības, kā arī vietējās valodas apguves kursi. Jauniešiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, invaliditāti, tiek segtas arī ar to saistītās izmaksas.

Pēc brīvprātīgā darba veikšanas dalībnieki saņem "Youthpass" sertifikātu par iegūtajām kompetencēm.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.