Menu
 

Eiropas Parlamentā prezentēs grāmatu par Gunāru Astru

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Otrdien, 14.jūnijā, Eiropas Parlamentā (EP) tiks prezentēta grāmata "Gunārs Astra. Pēdējais vārds", informēja Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Pasākumu organizē EP deputāte Inese Vaidere (JV), bet ievadvārdus teiks vairākas vadošas parlamenta amatpersonas, tostarp EP prezidente Roberta Metsola, viceprezidente Heidi Hautala no Somijas, kā arī ETP grupas viceprezidente un EP Eiropas vēstures atceres grupas vadītāja Rasa Juknevičiene no Lietuvas.

Par izdevumu stāstīs idejas autors un projekta vadītājs vēsturnieks Arnis Šablovskis. Savukārt kā veidojās Gunāra Astras politiskā pārliecība, un tiesas sēdi, kurā tika nolasīts slavenais pēdējais vārds, atmiņās dalīsies viņa brālis Leons Astra un laikabiedrs mācītājs Guntis Kalme.

Astra par "dzimtenes nodevību" ir tiesāts vairākkārt. Pirmo reizi 1961.gadā viņu notiesāja uz 15 gadiem par to, ka viņš sarakstījās ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, klausījās ārzemju radio, kolēģu un paziņu vidū izteica neapmierinātību par Latvijas rusifikāciju un PSRS problēmām, kā arī tikās ar ASV diplomātiem. Savukārt 1983.gadā Gunāru Astru arestēja un tiesāja par "pretpadomju" literatūras glabāšanu, pavairošanu un izplatīšanu.

Grāmatā "Gunārs Astra. Pēdējais vārds" ir viņa runa Latvijas PSR Augstākajā tiesā 1983.gada 15.decembrī. To papildina vēsturnieka Ginta Apala komentāri un tulkojums angļu, vācu, franču un krievu valodās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.