Menu
 

Aptauja: 11% Pierīgas iedzīvotāju šogad Jāņus nesvinēs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

14% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus, tapis zināms “Mēness aptiekas” un  pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā. 17% sieviešu un 12% sieviešu aptaujā atbildējuši, ka Jāņus nesvinēs. Vismazāk –  13%  to, kuri nesvinēs, ir vecuma grupās no 18-29 gadiem un 40-49 gadiem.

Rīgā 18% respondentu, Kurzemē un Latgalē 17%, Zemgalē 14% un Pierīgā 11% apgalvojuši, ka Jāņus nesvinēs, Vidzemē šāds plāns ir tikai 5% aptaujāto. Starp tiem, kuri aptaujā atbildējuši, ka Jāņus nesvinēs, 21% ir pakalpojumu vai tirdzniecības darbinieki – visticamāk, viņiem jāstrādā arī svētku laikā.

“Neatkarīgi no tā, kā tiks pavadītas nākamās četras dienas, var gadīties situācijas, kad zāles un medicīnas preces ir nepieciešamas arī šajā laikā.  Aicinām sekot savu ierasto vai tuvāko aptieku darba laika izmaiņām un vēl pirms svētkiem apdomāt, vai mājas aptieciņā ir viss nepieciešamais, lai vajadzības gadījumā palīdzētu sev vai citiem svinētājiem,” saka Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone.

Ieteikumi mazajai līdzi paņemamai aptieciņai pirms Jāņiem, lai situācijā, ja nu gadās kāda ķibele,  ieguvums vajadzīgā brīdī būtu gan pašam, gan citiem līgotājiem, ar kuriem kopā svētkus svinam:
- marles saite un dažāda lieluma plāksteri,
- aizkuņģa fermentus saturošs līdzeklis,
- aktivētā ogle vai līdzeklis, kas satur baltos mālus,
- pantenolu saturošs krēms dažāda veida apdegumiem,
- antiseptisks līdzeklis brūču skalošanai,
- bezrecepšu pretsāpju medikaments,
- individuālie, regulāri lietojamie medikamenti,
- līdzekļi ērču un citu kukaiņu atbaidīšanai.

Pa rokai vienmēr vajadzētu būt tīram dzeramajam ūdenim. Tas var noderēt brūču skalošanai, arī pārkaršanas, caurejas, vemšanas vai saindēšanās gadījumos. Esot dabā, jārūpējas par personīgo higiēnu. Ieteicams iegādāties mitrās salvetes, ko lietot pēc tualetes, pirms ēšanas vai jebkurā citā brīdī.

Nobrāzums vai brūce

Ja izveidojies nobrāzums vai brūce, labāk to apstrādāt nevis ar ūdeņraža pārskābi, bet gan ar kādu jaunākās paaudzes brūču skalošanas līdzekli – tie nekož, labi savelk brūci. Pēc tam var lietot dažādas smēres un gēlus, kas pastiprina ādas saaugšanu. Ja brūce būs mitra, tā dzīs labāk.

Uzmanīgi ar apdegumiem!

Svarīgi  atcerēties – uz apdeguma vietas nedrīkst lietot eļļu, sviestu, krējumu! Apdegumu apslaka ar vēsu, tīru, tekošu ūdeni, apstrādāt ar antiseptiskas iedarbības līdzekli, dekspantenolu saturošām putām, krēmu vai ziedi, uzliek sterilu pārsēju vai aptiekās nopērkamu apdegumiem piemērotu plāksteri. Sāpju gadījumā vai profilaksei var lietot bezrecepšu pretsāpju līdzekli. Ja apdegums ir dziļš, jāmeklē mediķu palīdzība.

Ja nomāc gremošanas traucējumi

Tie var rasties no nepiemērotos apstākļos uzglabātas vai nepareizi pagatavotas pārtikas, vai no pārēšanās. Vasarā ir izplatīti arī enterovīrusi, kas izraisa caureju, sliktu dūšu, kuņģa darbības traucējumus. Tiesa, slikta dūša var būt arī, piemēram, pārkaršanas rezultātā. Arī tad, ja diagnoze nav precizēta, bet lietoti gremošanas fermenti, dabīgais absorbents, kumelīšu tēja vai kāds sāļu līmeni organismā atjaunojošs līdzeklis, tie organismam ļaunumu nenodarīs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.