Menu
 

Augusta vidū Jūrmalā notiks jauniešu festivāls "Kopums"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - publicitātes Ilustrācija - publicitātes

Ikviens jaunietis un darbā ar jaunatni iesaistītais 12. un 13. augustā aicināts piedalīties festivālā “Kopums”, kas norisināsies Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā. Šis būs Eiropas Jaunatnes gada lielākais notikums, kurā ikvienam dalībniekam būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus, izmēģināt dažādas aktivitātes, kā arī  meditēt, muzicēt un piedalīties praktiskos uzdevumos. Ieeja festivālā ir bez maksas.

Visā parka teritorijā būs trīs zonas – festivāla galvenā skatuve, nevalstisko organizāciju zona un meditatīvā zona, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Nevalstisko organizāciju zonā festivāla apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dažādas praktiskas, radošas un izglītojošas aktivitātes. Eiropas Savienības māja radošās aktivitātēs ļaus iepazīt jauniešu iespējas Eiropā, spēlējot “Twister” komandu spēli. Būs iespēja tikties ar mākslinieku Daini Rudeni (Rudens Stencil), kas radījis tikšanās vietu jauniešiem “iESpēju platforma” Bastejkalnā, kā arī iepazīt aprites ekonomiku spēlē “RITenis”, piedalīties POP-UP izstādē un radoši pavadīt laiku dažādās aktivitātēs.

Kopā ar Eiropas Jaunatnes dialoga vēstniekiem diskutēsim par jauniešiem šobrīd aktuālajiem jautājumiem. "Sabiedrība par atklātību – Delna" jauniešus iepazīstinās ar līdzdalības budžeta procesu, kas veicina jauniešu iesaisti lēmumu pieņemšanā skolā, pašvaldībā. Savukārt jauniešu organizācija “Creative minds for culture” aicinās izmēģināt jauniešu radītu spēli “Līdzdalīgā dzīve”, bet Centrs “Marta” – darbnīcu jauniešiem par veselīgām/neveselīgām attiecībām ar sevi un citiem, un to saistību ar sabiedrībā valdošajiem stereotipiem un aizspriedumiem.

Tāpat būs iespēja piedalīties “Drošs internets” Digotēkā, uzzināt par ES programmām "Radošā Eiropa" un jauniešu iespējām iesaistīties tajā. Varēs piedalīties Drošas skrejriteņu braukšanas meistarklasē un daudzās citās āra un kopienas aktivitātēs kopā ar dažādām organizācijām.

Plašajā festivāla meditatīvajā zonā abās festivāla dienās jauniešiem būs iespēja gan meditēt, gan muzicēt, gan izmēģināt praktiskus uzdevumus, kas saistīti ar stresa mazināšanu un enerģijas iegūšanu. Meditatīvajā zonā būs iespēja piedalīties Klusuma skolas apzinātības apļa nodarbībās – praktiski izmēģināt, kas ir apzināts ķermenis un klausīšanās, apzināta elpa, kustība, tikties ātrajā randiņā ar kouču, piedalīties perkusiju sesijā un ļauties mūzikas ritmiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.