Menu
 

Rosina sniegt atbalstu arī tad, ja maksājuma apliecinošs dokuments par malkas iegādi nav saglabājies

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VARAM Foto - VARAM

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina priekšlikumus “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākuma likumā”  valsts atbalsta piedāvājumā  mājsaimniecībām siltumenerģijas izmaksu segšanai gaidāmajai rudens/ziemas apkures sezonai paplašināt atbalsta saņēmēju klāstu, ja mājsaimniecībā tiek lietota malkas apkure.

Ministrija rosina veikt izmaiņas un piedāvās iespēju saņemt atbalstu 140 eiro apmērā, ja personai maksājuma dokuments par malkas iegādi nav saglabājies. Atbalsts būs pieejams, ja persona iegādājusies malku laika posmā no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim, norāda VARAM.

Ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi likumprojektā priekšlikumu, ko plānots skatīt nākamajā Ministru kabineta sēdē, 9. augustā. 

“Ņemot vērā, ka pusi no apkures sadārdzinājuma valdība segs tiem iedzīvotājiem, kuriem ir centralizētā apkure vai arī kuriem ir pašiem sava siltumapgādes sistēma, nedrīkst būt situācija, ka par apkuri un granulām iedzīvotāji varēs saņemt valsts atbalstu, taču tie, kas izmanto malku un nav saglabājuši pirkuma apliecinājumu, paliek ārpus šī atbalsta. Tādēļ ministrija rosina sniegt atbalstu arī tiem iedzīvotājiem, kam maksājumu apliecinošs dokuments par malkas iegādi nav saglabājies,” citēts ministrs Artūrs Toms Plešs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.