Menu
 

Pret Saeimas resursiem norit apjomīgs DDoS uzbrukums

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

ret Saeimas resursiem šobrīd norit apjomīgs piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukums no Krievijas agresiju atbalstošu kiberaktīvistu puses, aģentūrai LETA pastāstīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāve Madara Krutova.

Pateicoties tehnoloģiju uzņēmumam SIA "Tet" un iepriekš sagatavotiem aizsardzības risinājumiem, Saeimas darbs nav traucēts.

Vienlaikus Krutova norādīja, ka sagaidāms, ka situācija kibertelpā varētu saasināties un šādi huligāniski uzbrukumi ar pārslodzi noteikti atsevišķos gadījumos varētu būt arī sekmīgi, jo ne visi publiskā sektora resursi ir aizsargāti vienādi.

Jau ziņots, ka Saeima šodien oficiālā paziņojumā atzina Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu, bet pašu Krieviju - par terorismu atbalstošu valsti.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.