Menu
 

"Latvijas Valsts ceļi": Ražas novākšanas laikā uz ceļiem jārēķinās ar lielāku lielgabarīta tehnikas klātbūtni

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - "Latvijas Valsts ceļi" Foto - "Latvijas Valsts ceļi"

Visā Latvijas teritorijā turpinās ražas novākšana un labības kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem ir vērojams lielāks lauksaimniecības lielgabarīta tehnikas skaits. VSIA "Latvijas Valsts ceļi" aicina autobraucējus būt uzmanīgiem un saprotošiem.

Uzņēmuma pārstāvji aicina: pirms veikt apdzīšanas manevru, pārliecināties, ka ceļš ir pietiekami plats un netuvojas pretī braucoši transportlīdzekļi; pārliecinieties, ka lauksaimniecības tehnika negriežas pa kreisi; ja tehnika palēnina ātrumu un brauc tuvāk ceļa labajai pusei, tehnikas operators, iespējams, gatavojas veikt platu kreiso pagriezienu; jāņem vērā, ka reizēm, lai veiktu platu labo pagriezienu, operatoram ir jāiebrauc kreisajā ceļa pusē; sausā laika ietekmē grants ceļi pastiprināti put, lauksaimniecības tehnika, pārvietojoties pa tiem, var sacelt putekļus un pasliktināt redzamību; jārēķinās, ka uz ceļa no kravām var izbirt graudi, kā arī var veidoties rindas pie graudu nodošanas punktiem.

Ražas novākšana turpināsies līdz septembra vidum. "Patlaban visos Latvijas reģionos notiek intensīva ražas novākšana - tiek vākti graudaugi, rapši un zirņi. Ražas novākšana turpināsies visu augustu un, iespējams, līdz pat septembra vidum, jo būs vēl jānovāc vasarāju kultūraugi - vasaras rapsis, mieži, kvieši, griķi un pupas. Visintensīvākā smagās tehnikas satiksme būs vērojama tieši līdz septembra vidum gan dienas, gan vēlās vakara stundās. Lai atslogotu lielceļus, lielu daļu no saražotās produkcijas pārvietos, izmantojot dzelzceļus," norāda "Zemnieku saeimas" valdes loceklis Mārtiņš Trons.

"Ražas novākšanā ir iesaistīta lielgabarīta tehnika, tāpēc aicinām autobraucējus būt uzmanīgiem un reaģēt uz tehniku, kas pārvietojas ar oranžajām bākugunīm. Ražas novākšanas tehnika un traktortehnika pa ceļiem pārvietojas salīdzinoši lēni. Aicinām autovadītājus būt saprotošiem, savukārt lauksaimniekus - ievērot ceļu satiksmes noteikumus un drošību uz ceļiem!" aicina M.Trons.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, mudina zvanīt uz "Latvijas Valsts ceļu" diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.