Menu
 

Veicot Latvijas iedzīvotāju SMS apziņošanu, kavēta portāla "sargs.lv" sadaļas "72stundas" atvēršana

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Trešdien, veicot Latvijas iedzīvotāju apziņošanu ar SMS īsziņām, tika kavēta portāla "sargs.lv" sadaļas "72stundas" atvēršana, taču patlaban problēma jau novērsta, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Iedzīvotājiem īsziņas tika izsūtītas no "sargs.lv" ar šādu saturu: "Uzmanību, apziņošanas pārbaude! Zini, kā rīkoties krīzes gadījumā, un iepazīsties ar 72 stundu bukletu "www.sargs.lv/72h". Aizsardzības ministrija".

Ministrijā informēja, ka saistībā lielu apmeklētāju plūsmu uz neilgu brīdi tika kavēta portāla sadaļas "72stundas" atvēršana, jo drošības sistēmas lielo pieprasījumu skaitu uztvēra kā "DDoS" uzbrukumu. Taču, tiklīdz problēma tika konstatēta, portāla darbība tika atjaunota.

Ministrijā uzsvēra, ka šoreiz SMS izsūtīšana ir daļa no mācībām, kas tiek veiktas pirmo reizi, lai konstatētu Latvijas iedzīvotāju apziņošanu un esošās problēmas. Redzot, ko nepieciešams pilnveidot, tiks plānoti uzlabojumi.

Šīs bija mācības, kuru uzdevums bija pārbaudīt iedzīvotāju apziņošanu krīzes situācijā. Par sūtītāju tika izvēlēts aizsardzības nozares portāls "sargs.lv", kur 72 stundu buklets pieejams pastāvīgi.

Īstas krīzes gadījumā informācija, kā rīkoties, būtu pieejama "http://gov.lv" saitē. Ja mācību gaitā tiks konstatēti arī citi izaicinājumi, tie tiks analizēti un risināti, informēja ministrijā.

Jau ziņots, ka AM mācībās "AMEX 2022" divu dienu laikā SMS īsziņas tiks izsūtītas visiem mobilo pakalpojumu sniedzēju "LMT", "Bite" un "Tele2" galalietotājiem, un šī vingrinājuma mērķis ir pārbaudīt Latvijas iedzīvotāju apziņošanu krīzes situācijās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.