Menu
 

Senioru mērķa īstenošanai Jaunolainē tirgos pašu senioru radītos darbus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

10.septembrī Jaunolainē mājražotāju tirdziņā “Ielec skapī” tiks nodrošināta darbnīcu ietvaros radīto izstrādājumu labdarības pārdošana, lai piesaistītu apmeklētāju uzmanību un aktualizētu senioru iniciatīvu īstenošanu. Par iegūtajiem līdzekļiem ar biedrības “Jaunolaines attīstībai” atbalstu tiks īstenota pašu senioru iniciatīvas īstenošana, parādot, kā ar aktīvu darbību paši iedzīvotāji var veicināt savas dzīvestelpas sakārtošanu, labiekārtošanu un attīstību. Tirdziņā seniori varēs tikties un iepazīties ar citiem iedzīvotājiem, aicinot gan citus vēl neaktīvos seniorus turpmāk līdzdarboties, bet citus – sadarboties, īstenojot kopīgas idejas.

Biedrības “Jaunolaines attīstībai” valdes priekšsēdētāja Anda Šarkovska informēja, ka Jaunolaines seniori ar biedrības iniciatīvu projektā “Sarunājies, iesaisties, līdzdarbojies!” jau kopš marta mēneša piedalās dažādās darbnīcās, apgūstot jaunas iemaņas un tehnikas dažādu dekoru izveidē. Projekta ietvaros 12 darbnīcu garumā seniori tika iesaistīti dažādu izstrādājumu radīšanā, tā apgūstot jaunas prasmes un socializējoties, tādejādi iedrošinot viņus aktīvi iesaistīties, un sniedzot pārliecību par spējām ietekmēt procesus.

Pirmo darbnīcu laikā seniori izteica vēlmes par jauna soliņa – tieši ar atzveltni –  uzstādīšanu Jaunolaines stadionā, pulksteņa izvietošanu pie Jaunolaines sporta nama, kā arī kultūras nama apkārtnes apzaļumošanu. Atkarībā no labdarības tirdziņā iegūto līdzekļu apjoma un ar Olaines novada pašvaldības atbalstu ir cerība kādu no šīm vēlmēm arī īstenot dzīvē.

Olaines novada senioru biedrības “Pīlādzis” valdes priekšsēdētāja Ausma Konošonoka saka: ”Šis ir tiešām vērtīgs projekts. Jo mums ir būtiski satikties, sarunāties un, ja to varam apvienot ar jaunu lietu apgūšanu, tas ir izcili. Prieks, ka ir dota iespēja caur savu darbošanos, realizēt vēlmes. Bieži uzrunājot dalībniekus darbnīcām, bija neliela pretreakcija, bailes, jo likās, ka nesanāks, ka nevarēs paveikt nepieciešamo, bet, ierodoties un sākot darboties, visi atvērās un arvien vairāk noticēja, ka iespējams ir viss. Kā arī mums ļoti patika došanās uz pašvaldību un piedalīšanās kultūrkomitejas sēdē. Esam jau vienojušies ar biedrības meitenēm, ka iesim vēl.”

Mājražotāju un savu lietu tirdziņš “Ielec skapī” notiks 10. septembrī no plkst. 11.00 Jaunolaines stadionā. Tā laikā būs iespēja iegādāties ne vien kādu no senioru radītajām lietām, kā arī iepazīties ar vairākām Olaines novada biedrībām, izzināt nevalstisko sektoru un iespējas tajā iesaistīties.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.