Menu
 

Aicina pusaudžus pievienoties drāmas terapijas grupai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika aicina pusaudžus pievienoties mākslas terapijai grupā ar specializāciju drāmas terapijā.

Pusaudži un viņu ģimenes nereti saskaras ar kādu no vecumposmam raksturīgajām mentālajām problēmām un grūtībām, piemēram, trauksme, agresija, uzvedības traucējumi, depresija, paškaitējums, vielu lietošana, identitātes meklēšana, ēšanas traucējumi, datora un mobilo telefonu pārlieka lietošana, grūtības veidot vienotu komunikācijas platformu ar vecākiem, vienaudžiem, pedagogiem un citām grūtībām, norāda klīnikā.

Drāmas terapija saudzīgās iedarbības dēļ ir ļoti piemērota darbam ar bērniem, pusaudžiem un jauniešiem. Drāma kalpo kā mācīšanās instruments, lai sasniegtu vairākus rezultātus: iegūtu zināšanas, atmodinātu interesi, risinātu problēmas, mazinātu simptomus un mainītu attieksmi. Savukārt, strādājot grupā, pusaudži izjūt piederības sajūtu, apgūst sadarbības un komunikācijas prasmes, mācās būt atbalstošiem un empātiskiem, saņem iedrošinājumu, sākotnēji ienesot un risinot savas problēmas, vēlāk spējot šo pieredzi integrēt arī ārpus terapijas telpas.

Drāmas terapija ir viena no mākslu terapijas specializācijām, kurā cilvēks daudzveidīgo veselības un sociālo problēmu risināšanai individuāli vai grupā terapeitiskās vides un terapeitisko attiecību kontekstā izmanto dažādas teātra tehnikas, lomu spēles, sociodrāmu un psihodrāmu, izvērstu dramatizējumu, stāstus, pasakas, metaforas, simbolus, maskas, grimu, priekšmetus, lelles, fotogrāfijas un video, lai radošā veidā nonāktu pie pilnīgākas psihiskas un emocionālas integrācijas, personības izaugsmes un izmaiņām, kā arī dažādu simptomu mazināšanas, skaidro klīnikā.

Drāmas terapija ir psiholoģijas, socioloģijas un dramaturģijas apvienojums, kas tiek izmantots kā psihoterapijas un konsultēšanas līdzeklis. Drāmas terapijas process ļauj pārvarēt sāpīgus ierobežojumus, caur mākslas prizmu palīdzot risināt pamata konfliktus. Drāmas terapija ievērojami atšķiras no tradicionālajām konsultēšanas metodēm ar to, ka galvenais valodas palīgrīks ir aktīva darbība.

Drāmas terapijas grupu vadīs mākslas terapeite ar specializāciju drāmas terapijā Ilze Skuja, kurai ir vairāk nekā 13 gadu liela pieredze darbā ar pusaudžiem, vēsta klīnikā. Grupas terapijai aicināti pievienoties pusaudži vecumā no 13 līdz 18 gadiem trešdienas plkst.18.00. Vienas sesijas ilgums ir 90 minūtes (1,5 stundas), maksa grupas dalībniekam par sesiju ir 25 eiro. Pirms grupas terapijas notiks individuāla saruna ar katru no dalībniekiem. Klīnikas pārstāvji aicina pieteikties pa tālruni 67625655 vai e-pastu – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.