Menu
 

Oktobra sākumā Rīgā un Pierīgā norisināsies militāro mācību cikla "Namejs 2022" rudens posms

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - publicitātes Ilustrācija - publicitātes

No 5.līdz 9.oktobrim Zemessardzes 1.Rīgas brigāde piedalīsies militāro mācību cikla “Namejs 2022” rudens posmā, kura laikā karavīri un zemessargi veiks aizsardzības operāciju praktiskos vingrinājumus savā atbildības teritorijā. Rīgas pilsētā, kā arī Ķekavas, Mārupes, Ropažu, Salaspils un Bauskas novados Zemessardzes 1.Rīgas brigādes karavīri un zemessargi turpinās pilnveidot militārās iemaņas pilsētvidē un lauku teritorijās sadarbībā ar NATO partneriem no ASV, Dānijas un Lietuvas.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību, norāda Zemessardzē.

Pēc Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Komunikācijas daļas informācijas, mācību laikā Rīgas pilsētā karavīru, zemessargu un militārā transporta pārvietošanās plānota šādos laika posmos un apkaimēs:
- 5.oktobrī no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00 Vecmīlgrāvja apkaimē;
- 7.oktobrī no plkst. 07.00 līdz plkst. 22.00 Juglas, Čiekurkalna, Mežciema, Trīsciema, Jaunciema, Vecmīlgrāvja, Sarkandaugavas, Pētersala - Andrejsalas, Skanstes, Centra apkaimēs;
- 8.oktobrī no plkst. 08.00 līdz plkst. 22.00 Vecmīlgrāvja,  Mežciema, Teikas, Čiekurkalna, Grīziņkalna, Brasas, Sarkandaugavas apkaimēs;
- 9.oktobrī no plkst. 07.00 līdz plkst. 12.00 Sarkandaugavas, Pētersala - Andrejsalas apkaimēs.

Savukārt 8.oktobrī Salaspilī uz ceļa A6 un Bauskas novadā pie Valles uz ceļa P 73 mācību ietvaros plānoti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. Plānota Valsts policijas iesaiste satiksmes organizācijai mācību laikā.

Lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, militārajās mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot dažāda veida atbalstu, tādejādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā. 

6.oktobrī plānotas 1. Rīgas brigādes un Rīgas pilsētas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības ar mērķi veikt kopīgu plānošanu un praktiski realizēt pretmobilitātes šķēršļu izvietošanu un mobilitātes nodrošināšanu mācību vingrinājuma dalībniekiem. Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” atbalstīs ar pretmobilitātes šķēršļiem Juglas rajonā 8. oktobrī, SIA “Rīgas meži” nodrošinās pretmobilitātes šķēršļus Daugmales apkārtnē, savukārt mobilitātes pieprasījumus Rīgas pilsētā atbalstīs SIA “Rīgas satiksme”.

Mācību uzdevumu izpildes laikā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Zemessardze lūdz ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas radīsies mācību laikā. Karavīri un zemessargi trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Trenējot vienību kaujas spējas, tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, apgaismes raķetes, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.  Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, izmantotās teritorijas pēc uzdevumu izpildes nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.