Menu
 

Par valsts budžeta līdzekļiem plāno būvēt astoņus katastrofu pārvaldīšanas centrus Latvijas pilsētās

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jāpieņem lēmums par valsts finansējuma piešķiršanu nākamo astoņu katastrofu pārvaldīšanas centru būvniecībai Latvijas pilsētās, pirmdien Jelgavā notikušajā Dienvidzemgales reģionālā policijas iecirkņa telpu atklāšanas pasākumā sacīja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP).

Šajos centros būšot gan policija, gan ugunsdzēsēji, gan mediķi, atsevišķos gadījumos arī robežsardze, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs, stāstīja Eklons.

Policijas iecirkņa atklāšanas pasākumā kā darbiniekus piesaistošs un motivējošs faktors tika minēta mūsdienīga darba vide. Ministrs sacīja, ka gadu desmitiem valdība nav pievērsusi vajadzīgo uzmanību arī policijas iecirkņu infrastruktūras uzlabošanai. Līdz šim esot uzskatīts, ja policists ir apģērbts un viņam ir mašīna, tad viss ir kārtībā. Taču nepieciešamas arī pieklājīgas darba telpas.

"Policisti strādā ar cilvēkiem, un policijā joprojām ir daudzas iestādes, kurās cilvēkiem no ielas ir bail ieiet. Tas nav normāli. Tie nav ne mūsdienīgi, ne arī darbu veicinoši apstākļi," teica Eklons. Pēc algu palielināšanas telpu jautājums esot nākamais svarīgākais, un to nepieciešams turpināt risināt.

Ministrs pauda, ka policistu darba samaksas jautājums ir bijusi un arī ir galvenā prioritāte, kam seko infrastruktūras uzlabošana. Runājot par neseno ugunsdzēsēju depo īslaicīgo slēgšanu dažādās Latvijas vietās, ministrs kā galveno cēloni minēja 2009.-2010.gadā izdarīto "atalgojuma sistēmas izkropļošanu" iekšlietu jomā. Tā radījusi arī citas problēmas, piemēram, amatpersonām zudusi motivācija mācīties, skoloties un ieņemt augstākus amatus.

"Ugunsdzēsēji katru dienu riskē ar savu veselību vai pat dzīvību, strādājot virsstundas vai nenokomplektētās vienībās. Tas nav normāli, ka nepietiekamā finansējuma jautājumus jārisina ar darbinieku riskiem," domā Eklons. Karš Ukrainā aktualizējis iekšējās drošības jautājumus arī Latvijā, un ir laiks beidzot šo nozari sakārtot. Ja vēl tagad iekšlietu sistēmai netiks piešķirts pietiekams finansējums, tad sekas var būt ļoti skumjas, sacīja ministrs.

Iekšlietu nozares infrastruktūras attīstībai no valsts budžeta līdzekļiem paredzēta jaunu katastrofu pārvaldības centru būvniecība Kandavā, Saulkrastos, Rūjienā, Aizputē, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā. Šajos centros vienuviet plānots izvietot gan ugunsdzēsības depo, gan Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības.

Savukārt par Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem līdzīgus centrus iecerēts uzbūvēt Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Alūksnē, Līvānos, Salacgrīvā, kā arī, iespējams, vai nu Tukumā un Talsos vai Viļānos un Alsungā, kuros vienuviet plānots izvietot ne tikai Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, bet arī Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra, Informācijas centra, Nodrošinājuma valsts aģentūras un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes struktūrvienības, liecina Iekšlietu ministrijas sniegtā informācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.