Menu
 

Siguldas un Ropažu novados notiks Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas kadetu apmācība

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

No 5. līdz 7.decembrim Ropažu un Siguldas novadu meža masīvu teritorijā un “Vangažu termināls” teritorijā norisināsies Vada līmeņa taktiskā apmācība, kurā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (LNAA) kadeti pilnveidos praktiskās iemaņas motorizēto operāciju veikšanā.

Taktikas kurss ir plānveida mācības, kuru mērķis ir sagatavot kadetus vada lieluma apakšvienību vadīšanai, pietuvinot tos kaujas apstākļiem, skaidro LNAA. Apmācībā piedalīsies arī ārvalstu kadeti no sadarbības partneru augstskolām.

Mācību laikā plānota īslaicīga karavīru pārvietošanās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Militārā vingrinājuma ietvaros, inscenēto situāciju izspēlē, karavīri var pārvietoties bez formas tērpa, bet ar ieročiem. Tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ropažu un Siguldas novadu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt augstāko militāro izglītību. Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas bakalaura studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.