Menu
 

"Sadales tīkls": Pērn reģistrēti 698 trešo pušu izraisīti elektrotīkla bojājumi, tostarp Jaungada naktī Olaines novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - "Sadales tīkls" Foto - "Sadales tīkls"

Pēc AS "Sadales tīkls" informācijas, pērn trešo pušu izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits sasniedzis 698, kas ir par 9% mazāk nekā 2021.gadā. Katrs šāds bojājums var radīt elektroapgādes traucējumus simtiem vai pat tūkstošiem "Sadales tīkls" klientu.

Visbiežāk šādus bojājumus izraisa saimniecisko darbu veicēji, kuri ar specializēto tehniku netīšām pārrauj kabeļus, gaisvadu līnijas, bojā balstus, apakšstacijas vai  sadalnes. Tomēr daļa ir arī gadījumi, kad elektroapgādes traucējumi klientiem izraisīti trešo pušu noziedzīgas darbības rezultātā – 698 gadījumu vidū pērn tādi bijuši 31. Par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem vienmēr tiek informēta Valsts policija.

2021.gadā pavisam tika reģistrēti 768 trešo personu radīti elektrotīkla bojājumi, 2022. gadā to skaits ir samazinājies par 9%. Tomēr 698 gadījumi nozīmē, ka "Sadales tīkla" klienti pērn piedzīvojuši vidēji divus trešo pušu izraisītus elektroapgādes traucējumus dienā. Visi 2022. gadā reģistrētie  trešo pušu bojājumi radījuši "Sadales tīklam" ap 370 000 eiro lielus zaudējumus.

Pērn 250 gadījumos tika pārrautas kabeļlīnijas, 154 reizes bojāti gaisvadu elektrolīniju vadi, piemēram, mežistrādes darbu laikā iegāžot kokus gaisvadu līnijā, 138 reizes bojāti sadales skapji, kā arī 94 gadījumos bojāti elektrolīniju balsti. Lai samazinātu saimniecisko darbu bojājumu skaitu un tādējādi preventīvi novērstu arī pēkšņus elektroapgādes traucējumus klientiem, ik gadu "Sadales tīkls" atgādina saskaņot ar "Sadales tīklu" saimnieciskos, jo īpaši rakšanas, darbus, saņemot to veikšanas atļauju.

Pērn samazinājies arī tīši nodarītu trešo pušu bojājumu gadījumu skaits – salīdzinot ar 2021. gadu, kad tika reģistrēti 37 tādi gadījumi, tas sarucis par 16%, reģistrējot 31 gadījumu. Arī šie bojājumi rada elektrības pārrāvumus tūkstošiem klientu un zaudējumus uzņēmumam – pērn tieši noziedzīgi nodarīti elektrotīkla bojājumi radījuši "Sadales tīklam" zaudējumus ap 12 500 eiro.

Tīša bojājuma situācija 31.decembra vakarā tika piedzīvota Olaines novadā. "Sadales tīkls" saņēma ziņu par bojājumu un, notikuma vietā tika konstatēts, ka nezināmas personas sabojājušas vienu no uzņēmuma transformatoriem. Šī nodarījuma rezultātā Jaungada naktī vairākas stundas bez elektroapgādes nācās pavadīt teju 700 mājsaimniecībām. Bojājums bija nopietns, tā novēršanas un elektroapgādes atjaunošanas darbi noritēja teju visu svētku nakti, norāda AS "Sadales tīkls".

Pamanot kabeļu, gaisvadu līniju, balstu, vadu, sadalņu un citus elektrotīkla bojājumus, "Sadales tīkls" aicina par tiem ziņot mājaslapas www.sadalestikls.lv sadaļā "Pieteikt bojājumu" vai zvanot  uz bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.  Ziņojot mājaslapā, iespējams norādīt lokāciju un pievienot fotogrāfiju, kas ļaus "Sadales tīkla" speciālistiem attālināti noteikt notikuma vietu, novērtēt elektrotīkla bojājuma apjomu, sarežģītību un operatīvāk organizēt tā novēršanu.

Savukārt situācijā, kad tehnika saskaras ar elektrolīnijas vadiem,  vadītājam vispirms jādomā par savu dzīvību. Ja iespējams, ar tehniku jāturpina pārvietoties, izkļūstot no elektrobīstamības zonas (astoņu metru rādiusā), bet, ja ar to pārvietoties nav iespējams, par notikušo uzreiz jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), zvanot 112, vai "Sadales tīkls”, zvanot 8404. Par spīti vēlmei glābt tehniku, notikuma vietā atgriezties drīkst atgriezties tikai pēc operatīvo dienestu atļaujas. Līdz tam nedrīkst pieļaut arī citu personu tuvošanos bīstamajai zonai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.