Menu
 

Jēkaba laukumu Rīgā pārdēvē par Neatkarības laukumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Jēkaba laukumu Rīgā pārdēvē par Neatkarības laukumu Foto: LETA

Saeima ceturtdien, 25. oktobrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītā jaunā likuma projektu, kas paredz Jēkaba laukumu Rīgā pārdēvēt par Neatkarības laukumu.

Jēkaba laukums izvēlēts, jo tas savieno divas vēsturiski svarīgas ēkas – Latvijas Nacionālo teātri un Saeimas namu. Kā uzsvērts likumprojekta anotācijā, abas celtnes sevī glabā atmiņas par vēsturiski ļoti nozīmīgiem notikumiem. 1918. gada 18. novembrī teātra namā proklamēta Latvijas Republika, savukārt Saeimas namā 1990. gada 4. maijā Augstākā padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, bet 1991. gada 21. augustā – konstitucionālo likumu “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”, informē Saeimas Preses dienestā.

“Jēkaba laukuma pārdēvēšana par Neatkarības laukumu būtu kā dāvana Latvijai simtajā dzimšanas dienā. Būtiski, ka laukums atrodas starp abām šīm ēkām – Latvijas Nacionālo teātri un Saeimu –, kurā pieņemti mūsu neatkarībai svarīgi lēmumi. Taču Jēkaba vārds nekur nepazudīs – Rīgā aizvien būs Jēkaba iela, Jēkaba kazarmas un Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāle,” iepriekš uzsvēra par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, atbalstu idejai pārdēvēt Jēkaba laukumu par Neatkarības laukumu pauduši 4. maija deklarācijas kluba biedri – Augstākās padomes deputāti, kuri 1990. gadā nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu, vēsta Preses dienestā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.