Menu
 

Mārupes novadā gaidāms nebijis pasākums – bermontiādes rekonstrukcija

  • Autors:  Apriņķis.lv
Mārupes novadā gaidāms nebijis pasākums – bermontiādes rekonstrukcija Foto, video: Mārupes novada pašvaldība

Sagaidot Lāčplēša dienu un godinot mūsu senčus, kuri cīnījās par brīvu Latviju, šī gada 10. novembrī no plkst. 12.00 līdz 15.30 Jaunmārupes dabas parkā notiks vēl nebijis pasākums – “Bermontiāde Mārupes novadā”. Tā būs unikāla iespēja, iestājoties krēslai, atskatīties teju 100 gadu tālā vēsturē – redzēt, dzirdēt un sajust Latvijas neatkarības nosargāšanai svarīgus vēsturiskus notikumus, kļūstot par liecinieku apmēram 20 minūšu garai Latvijas Brīvības cīņu kaujas epizodei Mārupes novadā.

Pasākuma apmeklētājiem pirms kaujas rekonstrukcijas būs iespēja aktīvi piedalīties ar Brīvības cīņām saistītās aktivitātēs un uzdevumos, dzirdēt latviešu karavīru dziesmas mūziķa Artura Gruzdiņa izpildījumā, redzēt autentiskus formas tērpus, ieročus un tā laika sadzīves priekšmetus, informē Mārupes novada pašvaldībā.

Mārupes novada notikumus Latvijas Brīvības cīņu laikā pētījis Olaines Vēstures un mākslas muzeja vecākais speciālists Māris Ribickis, kurš ir šī unikālā pasākuma iniciators. Lai godinātu mūsu senčus, kuri cīnījās par brīvu Latviju, par to, lai mēs varētu būt šodien kādi esam, Mārupes novada dome sadarbībā ar Kara vēstures rekonstrukciju klubu “Latviešu karavīrs” un vēsturnieku Māri Ribicki nolēma rekonstruēt reālas Latvijas Brīvības cīņu kauju epizodes Mārupes novadā.

Lai pasākums būtu iespaidiem bagātāks un tuvāks reāliem notikumiem, nepieciešamo tērpu, inventāra un bruņu tehnikas nodrošināšanai piesaistīti vēstures kauju rekonstrukcijas klubi no Latvijas un kaimiņu valstīm, vēsta pašvaldībā.

Bermontiādes notikumi Latvijas vēsturē ieguvuši leģendāru statusu, jo Latvijas armijas uzvara pār Bermonta karaspēku pie Rīgas faktiski izšķīra Latvijas neatkarības kara jeb Brīvības cīņu iznākumu.


Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.