Menu
 

Piņķu baznīcas torņa nodegšana radījusi draudzei zaudējumus 50 000 eiro apmērā

  • Autors:  LETA
Piņķu baznīcas torņa nodegšana radījusi draudzei zaudējumus 50 000 eiro apmērā twitter.com/Yasmina_Moona

Piņķu baznīcas torņa nodegšana draudzei radījusi aptuveni 50 000 eiro lielus zaudējumus, aģentūrai LETA pastāstīja draudzes priekšnieks Ritvars Heniņš. Viņš norādīja, ka iekšdarbu remontam būs nepieciešami 20 000 līdz 30 000 eiro un aptuveni tikpat izmaksās arī torņa konstrukciju atjaunošana. Torņa remontdarbu izmaksas gan vēl tiekot saskaņotas.

Draudze cietušās torņa konstrukcijas apņēmusies atjaunot un patlaban notiek būvatļauju saskaņošana pašvaldības būvvaldē. "Darbus esam saskaņojuši arī ar Nacionālo kultūras mantojuma padomi un domāju, ka dažu nedēļu laikā varēsim sākt darbus. Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā līdz gada beigām tie varētu būt pabeigti," sprieda Heniņš.

Finansējums remontdarbu veikšanai nākot no vairākiem avotiem - daļu sastāda apdrošināšanas segtā kompensācija, daļu draudzes ziedojumi un, pēc Heniņa teiktā, daļēji darbu kompensēšanā, iespējams, varētu iesaistīties arī paši būvnieki, kas pirms ugunsgrēka plānoja uzsākt torņa renovāciju.

Ziedojumu vākšana gan nav apstājusies un arī šo sestdien baznīcā gaidāms koncerts, kurā uzstāsies vīru koris "Logos". Oficiālais ugunsgrēka izcelšanās iemesls joprojām nav zināms.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 25.septembrī Piņķos ar atklātu liesmu aizdegās Svētā Jāņa baznīcas tornis. No baznīcas tika evakuētas materiālās vērtības, kā arī veikti pasākumi, lai no ūdens pasargātu dievnama ērģeles. Kopējā degšanas platība bija 20 kvadrātmetri.

Pirms izcēlās ugunsgrēks, draudze bija ieplānojusi baznīcas jumta seguma renovāciju. Šim mērķim jau bija uzstādītas stalažas ap baznīcas torni, bet paši remontdarbi vēl netika sākti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.