Menu
 

Līdz šim labdarības maratonā "Dod pieci!" lielākais ziedojums ir 1500 eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Līdz šim labdarības maratonā "Dod pieci!" lielākais ziedojums ir 1500 eiro Publicitātes foto

Labdarības maratons “Dod pieci!” ir pusē, līdz šim ziedotāju izvēlēto dziesmu TOP 5 ir maratona himna “Apskāvieni cik”, kas izvēlēta 15 reizes, kā arī pa 9 reizēm ziedotāji aicinājuši atskaņot “Prāta vētras” “Meklēt vienam otru”, Intara Busuļa “Miglas rīts”, “Putnu balles” “Divi eņģeli” un Latvijas zvaigžņu kora izpildīto “Kaut kur ziemeļos – Divas dvēseles”. Līdz šim “dārgākā” ziedotā dziesma 1500 eiro apmērā ir “Kings of Leon” kompozīcijas “Last Mile Home” akustiskā versija.

Tradicionāli labdarības maratona “Dod pieci!” ziedotāji priekšroku dod dziesmām latviešu valodā. Arī šogad pirmajā desmitniekā pārstāvēti pašmāju mākslinieki. Līdera pozīciju ieņem Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora un “My Radiant You” ar šī gada “Dod pieci!” himnu “Apskāvieni cik”, kura dzīvajā izpildījumā bija klausāma arī maratona atklāšanā. Tai seko “Prāta vētras” “Meklēt vienam otru”, Intara Busuļa “Miglas rīts”, “Putnu balles” “Divi eņģeli” un Latvijas zvaigžņu kora izpildītā “Kaut kur ziemeļos – Divas dvēseles”, informē Latvijas Radio Komunikācijas daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

Otrajā biežāk ziedoto dziesmu pieciniekā ir Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša izpildītā kompozīcija “Esi man blakus”, kura skanēja arī dzīvajā izpildījumā “Dod pieci!” stikla studijā. Populārāko dziesmu vidū ir arī “Sus Dungo” izpildītā kompozīcija “Tēta dārzs” un “Gaismiņ, teci man pa priekšu”, ko izpilda mūziķu apvienība “Tev tuvumā”, kā arī “Bermundu divstūra” kompozīcija “Roku okeāns”. “Bermundu divstūris” stikla studijā viesosies 20. decembrī plkst 18.45, lai izpildītu arī šo kompozīciju.

Līdz šim dārgākās kompozīcijas, kas izvēlētas 2018. gada “Dod pieci!” labdarības mērķa atbalstam, ir “Kings of Leon” dziesma “Last Mile Home” (1500 eiro), Intara Busuļa “Viss ir iespējams” (1000 eiro) un John Surman izpildītā dziesma “Portrait of a Romantic” (1000 eiro), teic Latvijas Radio pārstāve.Arī 2017. gada labdarības maratona laikā pieprasītāko dziesmu TOP 10 iekļuva tikai pašmāju izpildītāji: pirmo trijnieku veidoja Intara Busuļa izpildītā dziesma “Miglas rīts”, “Prāta vētras” un “Musiqq” kopdarbs “Debesis iekrita tevī”, kā arī “Prāta vētras” dziesma “Tevis dēļ”. Pieprasītāko dziesmu vidū bija arī “Uzsniga sniedziņš balts” Brāļu Ziemeļu izpildījumā, “Putnu balles” “Divi eņģeļi”, Igo “Alises iela”, Mārtiņa Freimaņa izpildītā “Pie Dieviņa gari galdi”, “Musiqq” “Silta sirds”, Dona “Zelta kamanas” un “Circenīša Ziemassvētki” Emīla Dārziņa Mūzikas skolas zēnu kora dziedājumā. Līdzīgi bija arī 2016. gada pieprasītāko dziesmu rezultāti – pirmajā desmitniekā bija atrodami tikai latviešu mūziķi un dziesmu izpildītāji.

Ziedot ar dziesmu var, gan apmeklējot interneta vietni www.dodpieci.lv, gan klātienē pie stikla studijas ziedojumu kastītē vai ar maksājumu karti pie ziedot.lv brīvprātīgajiem. Minimālais ziedojums par dziesmu ir 5 eiro, norāda I. Zomerovska.

Jau ziņots, ka pirmdienas, 17. decembra, vakarā Latvijas Radio dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale devās uz īpaši labdarības maratonam izveidotu stikla studiju Doma laukumā, kurā pavadīs sešas diennaktis, atskaņojot klausītāju izvēlētās dziesmas par ziedojumiem.

Šī gada mērķis ir savākt ziedojumus jaunas, bezmaksas atbalsta un mācību programmas izveidošanai un ieviešanai jaunajiem vecākiem visā Latvijā, lai vairotu vecāku zināšanas par bērna attīstību un drošas piesaistes nozīmi un veidošanu ar bērnu.

Sekot līdzi “Dod pieci!” var pieci.lv ēterā, sabiedrisko mediju portālā “lsm.lv”, dodpieci.lv, kā arī portālos “Apollo” un “Tvnet”. Nakts stundās tiešraidi var vērot LTV1 kanālā, vēsta I. Zomerovska. Labdarības maratonu “Dod pieci!” rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu “Lsm.lv” un labdarības organizāciju “Ziedot.lv”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.