Menu
 

CSDD: 60% autovadītāju ar mobilo telefonu pie auto stūres risina darba jautājumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros parakstījusi sadarbības memorandu ar vadošajām darba devēju organizācijām – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu – kas paredz aktualizēt šo problēmu darba devēju auditorijās, lai motivētu darbiniekus nelietot mobilās ierīces pie stūres. CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros parakstījusi sadarbības memorandu ar vadošajām darba devēju organizācijām – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu – kas paredz aktualizēt šo problēmu darba devēju auditorijās, lai motivētu darbiniekus nelietot mobilās ierīces pie stūres. Foto - CSDD

Vairāk nekā 80% Latvijas autovadītāju lieto mobilo tālruni auto vadīšanas laikā, turklāt lielākā daļa jeb 60% no viņiem to dara dažādu darba jautājumu risināšanai, secināts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) veiktajā Latvijas autovadītāju aptaujā.

Lai ierobežotu mobilo telefonu lietošanu auto vadīšanas laikā, CSDD un Latvijas darba devēju organizācijas parakstījušas sadarbības memorandu, kurā darba devēji apņemas motivēt darbiniekus nelietot mobilās ierīces auto vadīšanas laikā.

Autovadītāji pie stūres visbiežāk “grēko”, mobilo telefonu izmantojot ne vien darba vajadzībām – atbildot uz uzņēmuma vadības zvaniem, reaģējot uz kolēģu sūtītām ziņām vai sazinoties ar klientiem, bet arī komunikācijai ar ģimeni un tuviniekiem (55% autovadītāju). Tāpat tiek zvanīts draugiem un paziņām, kā arī lietotas navigācijas sistēmas.

Tipiskākais mobilā telefona lietotājs auto vadīšanas laikā Latvijā ir vīrietis vecumā līdz 50 gadiem, ar augstāko izglītību, vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem, liecina CSDD aptauja.

Darba lietu risināšana, vadot auto, īpaši izplatīta tieši stiprā dzimuma pārstāvju vidū – mobilo telefonu darba vajadzībām pie stūres lieto 51% vīriešu, iepretim 28% sieviešu autobraucēju. Turklāt vēlme vai nepieciešamība risināt darba jautājumus, vadot auto, vairāk aktuāla autobraucējiem ar vidēji augstiem un augstiem ienākumiem.

Kā galvenos motivējošos aspektus, kas atturētu no riskantās darba jautājumu risināšanas ar mobilā tālruņa starpniecību, gandrīz puse jeb 46% respondentu minējuši brīvroku sistēmas un citu palīgierīču ierīkošanu automašīnā, 10% mainīt savus braukšanas paradumus liktu stingrāka policijas kontrole un augstāki sodi, bet 6% – bargāki noteikumi no darba devēju puses.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.