Menu
 

Iespēja paust viedokli par Latvijas attīstības prioritātēm pēc 2021. gada

  • Autors:  Apriņķis.lv
Iespēja paust viedokli par Latvijas attīstības prioritātēm pēc 2021. gada Foto: pixabay.com

Lai kopīgi veidotu Latviju labāku, drošāku, laimīgāku un labklājīgāku ikvienam, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) aicina iedzīvotājus piedalīties diskusijā par valsts attīstības prioritātēm un Latvijas nākotni pēc 2021. gada. Izteikt viedokli par Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027. gadam (NAP2027) idejisko “kodolu” un prioritāšu piedāvājumu var PKC mājaslapā līdz 31. janvārim.

Pārņemot labo un vērtīgo no esošā Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020. gadam (NAP2020) un mācoties no neveiksmēm, NAP2027 vērtību centrā izvirzīti cilvēka dzīves kvalitātes dažādi aspekti un stabila izaugsme. NAP2027 kodols ir veidots, pamatojoties uz rūpīgi veiktu analīzi, tostarp kritiski novērtējot esošā NAP2020 mērķu sasniegšanas progresu, starptautiskās pieredzes izpēti un ņemot vērā globālos ilgtspējīgas attīstības izaicinājumus – sabiedrības novecošanās, inovācijas, ārējā migrācija, iekšējā mobilitāte, integrācija globālajās vērtību ķēdēs u.c., informē PKC pārstāvji.

NAP2027 kodola sākotnējais piedāvājums skatīts Nacionālās attīstības padomē 2018. gada 4. oktobrī un apstiprināts Ministru kabinetā 11. decembrī. Pie piedāvājuma izstrādes noritējis kopīgs darbs ar nozaru ministrijām un notiek pastāvīgs dialogs un domapmaiņa ar dažādām interešu pārstāvniecības un ekspertu grupām.

Janvārī norit NAP2027 sabiedriskās apspriešanas pirmā kārta, savukārt aprīlī paredzēta otrā apspriešanas kārta par NAP2027 pirmās redakcijas projektu, norāda PKC pārstāvji.

Nacionālais attīstības plāns ir galvenais vidēja termiņa valsts attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam rīcības plāns un valsts attīstības un lielāko investīciju ceļa karte septiņu gadu garumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.