Menu
 

Posmā starp Tīnūžiem un Koknesi praksē izmēģinās jaunu fotoradaru sistēmu

  • Autors:  LETA
Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde 2019. gada 29. janvārī. Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde 2019. gada 29. janvārī. Foto: Ieva Ābele, Saeima

No 1. aprīļa septiņu kilometru posmā, kas atrodas starp Tīnūžiem un Koknesi, ar fotoradariem sāks fiksēt vidējā ātruma neatļautu pārsniegšanu konkrētajā ceļa nogrieznī, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV).

Šodien apakškomisijas sanāksmē tika spriests par administratīvās atbildības piemērošanu šādu pārkāpumu gadījumos. Sēdē tika secināts, ka administratīvos sodus varēs piemērot no 1. aprīļa un papildu grozījumi normatīvajos nav nepieciešami, skaidroja Judins.

Fotoradaru sistēma jau ir izmēģināta, bet tas, kā tā darbosies praksē, tiks pārbaudīts pirmajos trīs mēnešos septiņu kilometru ceļa posmā, kas atrodas starp Tīnūžiem un Koknesi. Secinot, ka šāda sistēma ir atbilstoša Latvijai, sagaidāms, ka vidējā ātruma kontrole tiks ieviesta arī citās vietās valstī, pauda politiķis.

Tāpat plānots iesviest attiecīgas ceļazīmes, kas šoferus informēs, ka fotoradari fiksēs transportlīdzekļa ātrumu ilgākā laika posmā, par atbildīgo instanču pārstāvju paustajiem plāniem pavēstīja Judins.

Kā ziņots, šogad Latvijā uz ceļiem parādīsies jaunas dažāda veida satiksmes drošības kontroles ierīces, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre. Līdz pavasarim uz šosejas Tīnūži–Koknese plānots izvietot vidējās kustības ātruma radarus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.