Menu
 

Vāks un digitalizēs stāstus par Carnikavas un Saulkrastu piekrastes zvejnieku dzīvi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Vāks un digitalizēs stāstus par Carnikavas un Saulkrastu piekrastes zvejnieku dzīvi Foto - arhīvs

Carnikavas un Saulkrastu novados uzsākta projekta “Vidzemes piekrastes zvejas tradīcijas un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana” īstenošana, ko veic projekta sadarbības partneri PPP biedrība “Sernikon” un biedrība “Jūrkante”. Projekta laikā notiks abu Piejūras novadu piekrastes zvejnieku pieredzes stāstu un interviju ierakstīšana un digitāla rīka izstrāde, kurā tiks publicēti gan projekta laikā iegūtie stāsti, gan 3D formātā publicēti novadu ar zveju saistīti kultūras un tūrisma objekti.

Projekta laikā liela uzmanība tiks pievērsta paaudžu mijiedarbībai, kur zvejnieku pieredzes stāsti un prasmes tiks nodotas novadu jaunai paaudzei – skolu jauniešiem, liecina informācija Saulkrastu pašvaldības mājaslapā. Projekta partneri plāno popularizēt gan ar jūru saistīto kultūras mantojumu, gan iedrošināt jauniešus pievērsties zvejnieka profesijai. Nozīmīgu devumu izstrādātais digitālais rīks sniegs arī novadu tūrisma potenciāla popularizēšanai, kur ikviens novadu viesis mūsdienīgā veidā spēs izzināt novadu vēsturi un cilvēkus, kā arī veicināt kultūrvēsturisko objektu apmeklējumu skaitu.

Projekta veiksmīgai īstenošanai nozīmīga ir ieinteresēto pušu iesaiste, tāpēc biedrība “Sernikon” uz sadarbību īpaši aicina Carnikavas novadpētniecības centru, Saulkrastu tūrisma centru, Saulkrastu vidusskolu un Zvejniekciema vidusskolu. Klātienē gan par projektu, gan biedrības darbu būs iespēja uzzināt, piedaloties tikšanās reizēs ar iedzīvotājiem 28. februārī Kalngalē, 7. martā Zvejniekciemā, 14. martā Carnikavā un 21. martā Saulkrastos.

Projektu finansē Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.