Menu
 

Nelabvēlīgie laikapstākļi izraisa elektroapgādes pārtraukumus, tostarp Pierīgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Nelabvēlīgie laikapstākļi izraisa elektroapgādes pārtraukumus, tostarp Pierīgā Foto: pixabay.com

12. februāra rītā Latvijas centrālajos rajonos, tostarp Pierīgā, AS “Sadales tīkls” reģistrēja elektroapgādes pārtraukumus vidējā sprieguma elektrotīklā, kurus izraisīja nelabvēlīgie laikapstākļi. AS “Sadales tīkls” personāls strādā pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi klientiem.

Šajā otrdienā Latvijas teritoriju šķērso spēcīgs vējš, kas pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijas brāzmās sasniedz ātrumu līdz 20 m/s, slapjš sniegs un putenis, un šādi nelabvēlīgie laikapstākļi izraisa elektrotīkla bojājumus un elektroapgādes traucējumus klientiem, informē AS “Sadales tīkls” preses sekretāre Tatjana Smirnova.

Spēcīgo vēja brāzmu un slapja sniega ietekmē gaisvadu elektrolīnijas vados ieķeras vēja nolauzti koku zari, kā arī var iegāzties koks. Ņemot vērā, ka pēdējo dienu laikā gaisa temperatūra visā valstī ir strauji kāpusi un sācies atkusnis, veidojas paaugstināts gaisa mitrums, kas arī ietekmē klientu elektroapgādi. No gaisa temperatūras svārstībām un paaugstinātā mitruma noraso elektroapgādes tīkla izolatori, kas savukārt izsauc iekārtu pārklāšanos un elektrolīniju atslēgšanos.

Nelabvēlīgie laikapstākļi otrdienas izraisīja vidējā sprieguma elektrolīniju atslēgšanos, ietekmējot elektroapgādi vairākiem tūkstošiem klientu Latvijas centrālajos rajonos – Jūrmalā, Engures, Olaines, Stopiņu, Ķekavas novadā un citviet, norāda uzņēmuma pārstāve.

AS “Sadales tīkls” personāls strādā pastiprinātā režīmā – veic bojājumu lokalizēšanu, organizē pārslēgumus elektrotīklā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi klientiem, kā arī veic preventīvo darbu un iekārtu apskati, lai novērstu elektroapgādes pārtraukumu risku citos novados un pilsētās.

Situācija elektroapgādē dienas gaitā būs mainīga, jo, pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, Latvijā saglabāsies paaugstināts mitruma līmenis un visā valsts teritorijā snigs. “Sadales tīkls” pastiprināti seko situācijai elektrotīklā un ir piesaistījis papildu personālu, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu operatīvu elektroapgādes atjaunošanu, norāda T. Smirnova.

Ja tiek traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji aicināti informēt AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. Bet, ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību. Šādos gadījumos klientam pašam vairs nav jāsazinās ar AS “Sadales tīkls”, skaidro uzņēmuma pārstāve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.