Menu
 

Seminārā Jūrmalā izstrādās priekšlikumus piekrastes viedajai attīstībai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Lai labāk apzinātu piekrastes teritorijas attīstības potenciālu un attīstības virzienus, šī gada 20. februārī plkst.10.00 “Amber Sea Hotel & Spa” Jūrmalā notiks koprades seminārs, kurā kopā ar pašvaldību ekspertiem un organizācijām tiks izstrādāti priekšlikumi piekrastes kā atsevišķas mērķteritorijas attīstībai jaunā Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027. gadam kontekstā.

Vienlaikus tiks prezentēts izstrādātais Rīgas plānošanas reģiona jūras un piekrastes viedās specializācijas tematiskais plāns 2020.–2027. gadam. Kopradi vadīs viedās specializācijas eksperts Neils Balgalis (“Grupa 93”), informē Rīgas plānošanas reģiona komunikācijas speciāliste Inese Ozoliņa.

Pasākuma “rozīnīte” būs divu jaunu inovāciju prezentācijas. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta pētnieks Dr. chem. O. Bikovens iepazīstinās ar jaunāko pētījumu par aļģu biomasas izmantošanu, lai noteiktu aļģu savākšanas, izvietošanas un turpmākās izmantošanas paņēmienus, tostarp arī jaunu produktu ražošanā un pakalpojumu radīšanā.

Savukārt idejām bagātais “Saules dizaina” inženieris Artis Volkovs prezentēs pašu radītu inovāciju – viedtālruņu un citu portatīvo ierīču uzlādes punktu prototipu, ko jau drīzumā uzstādīs piekrastē. Tas darbosies, izmantojot saules enerģiju. Šis būtu pilotprojekts, bet nākotnē piekrastes pašvaldības to varētu izmantot, lai veidotu jaunus pakalpojumus aktīvajiem tūristiem piekrastē, informētu par pieejamo tūrisma piedāvājumu, apskates objektiem un mobilitātes iespējām, norāda I. Ozoliņa.

Diskusija notiek “Interreg” Baltijas jūras transnacionālās sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansēta projekta “Viedie piejūras reģioni: viedā specializācija, jūras un piekrastes resursi ekonomikas izaugsmei Baltijas jūras reģionā” (“Smart Blue Regions”) ietvaros.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.