Menu
 

Ādažu poligonā notiek starptautiskās militārās mācības "Dynamic Front 19"

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ādažu poligonā no šodienas līdz 9.martam notiks ASV spēku Eiropā vadīto ikgadējo starptautisko militāro mācību "Dynamic Front 19" aktīvā fāze, lai pilnveidotu NATO dalībvalstu un partnervalstu bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spējas, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Militāro mācību mērķis ir pilnveidot vienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, kā arī uzdevumu izpildes koordināciju. Uzdevumu izpildē tiks integrētas arī ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas "Himars".

Mācībās Latvijā piedalīsies Latvijas Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardze, ASV jūras kājnieki, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, ASV Ohaio Nacionālā gvarde, kā arī atbalstošās vienības.

ASV spēku Eiropā vadīto militāro mācību "Dynamic Front 19" aktīvā fāze notiek ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā un Polijā, un tajā piedalās aptuveni 3200 dalībnieki no 29 valstīm. Militārajās mācībās integrētas aptuveni 100 artilērijas sistēmas, kas ļauj reālā vidē intensīvi pilnveidot netiešās uguns atbalsta vienību uzdevumu izpildes koordināciju, tai skaitā ar ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām "Himars".

Jau ziņots, ka Latvijā kaujas šaušana ar ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām "Himars" pirmo reizi notika 2017.gadā militāro mācību "Saber Strike" laikā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.