Menu
 

Tieslietu un Iekšlietu ministrijas ar sadarbības memorandu plāno uzlabot izmeklēšanas un tiesvedību procesus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Otrdien tieslietu ministrs Jānis Bordāns un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens parakstīs sadarbības memorandu, lai efektivizētu informācijas apmaiņu starp institūcijām, tādējādi stiprinot tiesiskumu, paaugstinot pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti un uzlabojot tiesvedības procesus.

“Šāda vienošanās līdz šim nav bijusi – turpmāk mūsu sadarbība būs aktīvāka un mērķtiecīgāka. Iestāžu ciešāka sadarbība ir galvenais priekšnoteikums, lai būtiski paaugstinātu gan tieslietu, gan iekšlietu sistēmu kopējo efektivitāti, turklāt tieslietu sektora jaunā datu apstrādes rīka piedāvātās iespējas ļaus apkopot un analizēt jaunākos datus par tiesvedību procesiem, kas tālāk varētu palīdzēt daudz ātrākai un kvalitatīvākai noziegumu atklāšanai, izmeklēšanai un iztiesāšanai,” uzsvēris tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Viņš paudis pārliecību, ka, parakstot šo vienošanos, ievērojami tiks uzlaboti pašreizējie izmeklēšanas un tiesvedības procesi un kopējais tiesiskuma līmenis valstī.

Ar kopīgu sadarbības memorandu paredzēts veicināt tieslietu un iekšlietu informācijas sistēmu attīstību un modernizāciju, kā arī elektronizēt procesus sloga mazināšanai izmeklēšanas un iztiesāšanas stadijā, skaidro Tieslitu ministrijā.

Pirmstiesas izmeklēšanas kvalitātes celšanas nolūkā stiprinās arī tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu profesionālās zināšanas un prasmes. Savukārt, izmantojot tieslietu sektora biznesa inteliģences rīka sniegtās iespējas attiecībā uz lielformāta datu analīzi, plānots nodrošināt tieslietu un iekšlietu informācijas sistēmu datu apmaiņu atbilstoši padotības iestāžu pieprasījumiem.

Vienlaikus paredzēts attīstīt administratīvo sodu sistēmu, nosakot administratīvā soda apmēru atbilstību izdarītajam pārkāpumam un izvērtējot administratīvo sankciju apmēru. Ar vienkāršāka un vieglāk piemērojama administratīvās atbildības regulējuma palīdzību tiks nodrošināta ātrāka, efektīvāka administratīvo sodu procesa un soda neizbēgamības principa īstenošana.

Cita starpā plānots noteikt vienādus un savlaicīgi koordinētus risinājumus attiecībā uz amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atalgojuma pieauguma un citu sociālo garantiju jautājumiem, un, stiprinot sadarbību pirmstiesas procesā, nodrošināt padziļināta kriminālprocesa izvērtējuma veikšanu un vienotu metodisko materiālu izstrādi un ieviešanu izmeklētājiem un prokuroriem.

Tāpat plānots paplašināt tehnisko līdzekļu izmantošanu procesuālo darbību nodrošināšanai tiesā, kā arī izvērtēt iespējas sagatavot priekšlikumus izmaiņām tiesību aktos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.