Menu
 

Prezidents: Katram Latvijā ir pienākums rūpēties par kopējo labumu un būt pilsoniski atbildīgiem

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts prezidenta kanceleja Foto - Valsts prezidenta kanceleja

Katram ir pienākums aizstāvēt demokrātisko Latviju, rūpēties par kopējo labumu un būt pilsoniski atbildīgiem, apsveikumā Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā mudina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Satversmes sapulces sasaukšana 1920.gada 1.maijā simboliski vēstīja par mūsu tautas uzvaru Brīvības cīņās. Neatkarīgas Latvijas izcīnīšanai Brīvības cīņās bija vajadzīga visas tautas varonība un drosme," raksta prezidents, "vēstures notikumi mums apliecina, ka drosme iestāties par savu valsti ir nepieciešama ik dienas gan lielās, gan mazās lietās, lai neatkarīgā Latvija pastāvētu mūžam un plauktu."

Pēc Vējoņa vārdiem, 1.maijs "mums vienmēr būs atgādinājums par atbildīgiem lēmumiem, ko esam varējuši pieņemt un īstenot, un iedrošinājums nepieciešamiem lēmumiem, kas Latvijas nākotnē vēl būs jāpieņem".

"Valsts nekad nebūs pabeigta. Mēs katrs bieži redzam arvien jaunas iespējas Latvijas attīstībai un izaugsmei. Tikai mēs paši esam atbildīgi par mūsu Latviju, jo Latvija būs tāda, kādu mēs paši ar saviem lēmumiem un darbiem veidosim," uzsvēris Vējonis.

Visā Latvijā šodien atzīmē Satversmes sapulces sasaukšanas 99.gadadienu. Satversmes sapulci ievēlēja 1920.gada 17.-18.aprīlī. To ievēlēja vispārējās vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās. Vēlēšanās varēja piedalīties visi valsts pilsoņi vecumā no 21 gada.

Uz pirmo sapulci Satversmes sapulce sanāca 1920.gada 1.maijā un par tās priekšsēdētāju ievēlēja Jāni Čaksti, kurš vēlāk kļuva arī par Latvijas prezidentu. Starp Satversmes sapulces uzdevumiem bija valsts pamatlikuma jeb Satversmes izstrādāšana - šis darbs ilga gandrīz divus gadus - līdz 1922.gadam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.