Menu
 

Ādažu novadā iedzīvotāji samulsuši par mainītiem iecirkņiem; daži attopas ar nederīgām pasēm

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ādažu novada domē esošajā 777.vēlēšanu iecirknī daudzi vēlētāji pēc atnākšanas informēti, ka šis nav viņu iecirknis, bet daži attapušies ar nederīgiem dokumentiem.

Iecirknī skaidroja, ka šoreiz vēlētāji, kas iepriekš nākuši uz šo pašu iecirkni, sadalīti pa vairākiem iecirkņiem. Daudzi to neesot zinājuši un nākuši uz savu "veco iecirkni".

Daļa vēlētāju iecirknī attapušies ar nederīgiem dokumentiem - pasi vai personas apliecību. Ir arī tādi, kas vēlas mainīt iecirkni, bet viņiem tiek paskaidrots, ka tas šodien nav iespējams.

Patlaban iecirknī arī veidojas rindas. Vēlēt nāk gan vecāka gada gājuma cilvēki, gan jaunieši, novēroja aģentūra LETA.

Arī Kadagā, iecirknī bērnudārzā "Mežavēji" daļa atnākušo vēlējušies mainīt iecirkni. Viens balsotājs uzrādījis nederīgu personas apliecību, bet vēlāk atnācis novēlēt ar pasi. Kopumā iecirkņa pārstāvji aktivitāti vērtē kā ļoti zemu.

Jau ziņots, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu dienā sestdien pirmajā stundā, proti, līdz plkst.8 Latvijā nobalsojuši apmēram septiņi tūkstoši vēlētāju jeb 0,49% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati. Vēlēšanu iecirkņi Latvijā sestdien ir atvērti no plkst. 7 līdz 20.

Tādējādi, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri devās vēlēt iepriekšējās dienās, nobalsojuši 164,8 tūkstoši vēlētāji jeb 11,67% no kopējā vēlētāju skaita.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām EP vēlēšanām, kas notika 2014.gadā, vēlētāju aktivitāte līdz šim kopumā bijusi lielāka, taču tāpēc, ka šogad lielāka iedzīvotāju aktivitāte bija iepriekšējā balsošanā. Šogad iepriekšējā balsošanā bija nobalsojuši 157,8 tūkstoši iedzīvotāju jeb 11,18% no kopējā vēlētāju skaita, kamēr 2014.gada vēlēšanās - 100,8 tūkstoši jeb 6,84%.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.