Menu
 

VDD saņēmis 21 signālu par iespējamiem ar EP vēlēšanām saistītiem pārkāpumiem

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Valsts drošības dienests (VDD) saņēmis 21 tā dēvēto signālu par iespējamiem ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem vai prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, tomēr līdz šim neviens kriminālprocess nav sākts.

Kā aģentūru LETA informēja VDD, nav izslēgts, ka dienests vēl turpinās saņemt pārbaudāmu informāciju.

Pašlaik ir noslēgusies pārbaude par signāliem, kas bija saistīti ar vēlēšanu organizatoriskiem jautājumiem vēlēšanu dienā, un tajos netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Par iespējamām nepilnībām tika informēti attiecīgie vēlēšanu iecirkņi un Centrālā vēlēšanu komisija, norāda VDD pārstāvji.

Noslēgusies pārbaude arī par diviem signāliem, kas bija saistīti ar iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, un vienu signālu par tā dēvēto balsu pirkšanu, kur informācija neapstiprinājās. Vienā gadījumā par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu pārbaude vēl turpinās, informēja Valsts drošības dienestā.

Līdzīgi kā iepriekšējās vēlēšanās, šajās vēlēšanās vairāk tika saņemta informācija tieši par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē, pavēstīja VDD pārstāvji. Par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, tajā skaitā iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem, tika saņemti četri signāli. Savukārt par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē kopumā tika saņemti 17 signāli.

VDD pateicas iedzīvotāju izrādītajai pilsoniskajai iniciatīvai, informējot dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norises laikā, norāda dienestā.

Kā ziņots, EP vēlēšanās vislielāko atbalstu - ap 26% - saņēmusi "Jaunā Vienotība". Par "Saskaņu" nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - ap 16,4% vēlētāju. Apvienību "Attīstībai/Par!" atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju "Latvijas Krievu savienība" - ap 6,3% balsstiesīgo.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.