Menu
 

Apdrošinātājs: pieaug auto sadursmju ar meža dzīvniekiem skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Rīgas pašvaldības policija Foto - Rīgas pašvaldības policija

Vidēji 100 atlīdzības pieteikumu ik mēnesi – tāda ir apdrošināšanas sabiedrības “Balta” šī gada pirmo piecu mēnešu KASKO atlīdzību statistika par negadījumiem, kurus izraisījuši uz ceļa pēkšņi izskrējuši meža dzīvnieki. Atlīdzībās par sadursmēm ar meža zvēriem šogad auto īpašniekiem izmaksāti 800 000 eiro, kas ir par 15% vairāk nekā pērn.

Saskaņā ar “Balta” apkopoto statistiku kopumā atlīdzību pieteikumu skaits ir palielinājies par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Gada griezumā visvairāk negadījumu uz ceļa ar meža zvēriem notiek aprīlī un maijā, kā arī gada tumšajos mēnešos – no oktobra līdz janvārim.

“Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad ne tikai ievērojami pieaudzis reģistrēto negadījumu skaits, bet tie ir arī krietni smagāki, automašīnām nodarot ievērojami lielākus postījumus un pamatīgus zaudējumus,” norāda “Balta” Transporta produktu un riska parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks. Pēc viņa vārdiem, vidējā KASKO atlīdzība pēc auto sadursmes ar dzīvnieku ir 1515 eiro, bet kopumā šogad atlīdzībās par auto sadursmēm ar meža zvēriem izmaksātais jau tuvojas vienam miljonam eiro.

Lielākā KASKO atlīdzība, ko šogad izmaksājusi “Balta”, sasniegusi 19 000 eiro, pēc kāda “Fiat Ducato” sadursmes ar alni. Taču nedrīkst novērtēt par zemu arī mazākus dzīvniekus – stirna, kas sver 20 kg, automašīnai braucot ar ātrumu 100 km/h, ielido logā ar vienas tonnas spēku. Diemžēl šajos negadījumos nereti cieš arī cilvēki, turklāt ne vien autovadītājs, bet arī pasažieri.

Visbiežāk – gandrīz divās trešdaļās gadījumu – auto saskrienas ar stirnām, retāk ar tādiem lieliem dzīvniekiem kā aļņi un brieži. Īpaši bīstams ir alnis, liels, smags un neizlēmīgs, līdz ar to arī visai neprognozējams dzīvnieks. Alnis var iziet uz ceļa un apjukt, nespējot izlemt, iet uz priekšu vai atpakaļ. Savukārt stirnas un mežacūkas var strauji izskriet uz ceļa; būtiski ņemt vērā, ka tām noteikti var sekot vēl citas.

Lai pasargātu gan sevi un līdzbraucējus, gan savu spēkratu, “Balta” atgādina:

- bīstamākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās un agrs rīts;

- ceļa posmos, kur izvietotās ceļazīmes norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni un kuri ved caur mežu masīvu, ieteicams samazināt braukšanas ātrumu;

- saskaņā ar likumdošanu neatkarīgi no tā, vai notikusi sadursme ar savvaļas dzīvnieku, vai mājdzīvnieku, par notikušo jāziņo policijai un atstāt notikuma vietu nedrīkst;

- svarīgi atcerēties, ka traumēts dzīvnieks pēc sadursmes var uzbrukt, tāpēc vislabāk tam netuvoties; policija par notikušo informēs attiecīgos dienestus, kas nepieciešamības gadījumā sniegs dzīvniekam palīdzību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.