Menu
 

Par Saeimas darba grupas rosinātajām izmaiņām pensiju piemaksās jāizšķiras valdībai

  • Autors:  LETA
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeimas darba grupā sagatavotais likumprojekts, kas paredz piešķirt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām par darba stāžu līdz 1995.gada 31.decembrim, tiks nodots Labklājības ministrijai tālākai virzīšanai, pavēstīja darba grupas vadītājs, Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (S).

Piemaksas plānots attiecināt uz pensijām, kas piešķirtas no 2012.gada.

Darba grupas vadītājs skaidroja, ka piedāvā pensiju piemaksu pakāpenisku atgriešanu, sākot ar 2020.gadu. Likumprojektā paredzēts, ka ar 2020.gadu sāk maksāt pensiju piemaksas par darba stāžu līdz 1996.gadam tiem pensionāriem, kuri pensionējās 2012. un 2013.gadā, un turpmāk katru gadu pakāpeniski tiek izmaksātas minētās piemaksas tiem pensionāriem, kuri pensionējās no 2014.gada. Šādas piemaksas piešķirtu līdz brīdim, kad visi pensionāri saņemtu piemaksu par stāžu līdz 1995.gadam ieskaitot.

Klementjevs norādīja, ka pašlaik Latvijā ir 127 000 pensionāru, kuriem nav piešķirtas piemaksas par darba stāžu, no tiem 24% jeb 2280 pensionāriem pensijas apmērs ir līdz 200 eiro. Savukārt 80% jeb 24 100 invaliditātes pensiju saņēmēju tās apmērs ir līdz 200 eiro.

Ja tiktu piešķirtas piemaksas par stāžu līdz 1995.gadam ieskaitot, vecuma pensijas apmērs varētu palielināties vidēji par 22 eiro mēnesī, bet invaliditātes pensijas - par 12 eiro mēnesī, lēsa darba grupas vadītājs.

Politiķis vērsa uzmanību uz Satversmes tiesas 2013.gada sprieduma secinājumiem, kā arī norādīja, ka pensiju piemaksu atgriešana sniegtu pensionāriem un invaliditātes pensijas saņēmējiem būtiskus papildu ienākumus ik mēnesi.

Likumprojektu izstrādāja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas pensiju likuma izmaiņu izstrādes darba grupa.

Klementjevs lūdz LM iekļaut šo likumprojektu 2020.gada valsts budžeta likumprojektu paketē un izskatīt to kopā ar 2020.gada valsts budžetu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.