Menu
 

Aptauja: Latvijā 57% vecāku nezina, kurā vietā pie bērnu ratiņiem jāstiprina atstarotāji

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijā 57% jauno vecāku nezina, kurā vietā pie bērnu ratiņiem piestiprināmi atstarojošie elementi, lai tie būtu labāk pamanāmi, liecina degvielas mazumtirgotāja "Neste Latvija" veiktās aptaujas rezultāti.

Teju visiem jeb 99% vecāku ir svarīgi izmantot atstarojošus elementus arī uz bērnu ratiņiem, un 91% no aptaujātajiem to arī dara. Tomēr tikai 25% no pētījuma dalībniekiem atzinuši, ka ratu iegādes brīdī ir pievērsuši uzmanību tam, vai bērnu ratiņi ir aprīkoti ar atstarojošiem elementiem.

Pretēji tam, ka tikai atsevišķi ratu ražotāji jau ražošanas procesā ir iestrādājuši atstarotājus, gandrīz puse jeb 47% no aptaujas dalībniekiem paši ir aprīkojuši ratus, lai justos droši atrodoties uz ceļa.

Pētījums atklājis, ka 57% aptaujāto nezina, kurā vietā uz ratiņiem būtu jāpiestiprina atstarojošus elementus, lai tie būtu vislabāk pamanāmi. Savukārt 61% vecāku nav informācijas, kurš no atstarotājiem ir vislabāk pamanāmais un kurus ir nepieciešams piestiprināt savu bērnu ratiņiem.

"Neste" veica aptauju 2020.gada februārī un tajā piedalījās 1796 dalībnieki no visas Latvijas - portāla "mammamuntetiem.lv" lasītāji. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.