Menu
 

Turaidā notiks ģimeņu svētki "Vai tu zini, kas ir tikums?"

  • Autors:  Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Foto - Turaidas muzejrezervāts Foto - Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts 2. augustā plkst. 15.00 aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt ģimeņu svētkus “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai Tu zini, kas ir tikums?”, kuros kopīgi caur spēlēm un dalību radošajās darbnīcās, ekspozīciju stāstiem muižas saimnieciskajā centrā būs iespēja noskaidrot, kas ir tikumi, kādi tie bija muižas laikos un kādi tie ir tagad.

Svētki noslēgsies plkst. 17.00 ar Liepājas Ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrādi “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta”, kurā saistošā veidā tiks izspēlēta doma, cik svarīgi ir būt pieklājīgam pret citiem un būt draudzīgam pret pasauli.

Visu svētku laiku 15.00 līdz 18.00 brīvdabā pie muižas Klaušinieku mājas notiks radošās darbnīcas, kurās aktīvās spēlēs būs iespēja vairot pacietību, gudrību, draudzīgumu, pašcieņu, radošumu un labvēlību. Darbnīcas vadīs muzejrezervāta darbinieki, māksliniece Ērika Māldere, Lēdurgas folkloras kopas “Putni” dalībnieki un citi sadarbības partneri. Caur stāstiem un ekspozīciju apmeklējumu īsās, īpaši bērniem veidotās ekskursijās Klaušinieku mājā, pirtiņā, smēdē, ratnīcā un zivju pagrabā varēs uzzināt, kādi tikumi bija svarīgi senāk, kā caur darbiem tie tika ieaudzināti bērnos un būs iespēja iepazīt jaunāko muzejrezervāta ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Ekskursiju stāsti vairos bērnos interesi par savu valsti, vēsturi un sadarbību kopīgu darbu veikšanā.

Programma (2. augusts 15.00 – 18.00)

Visu svētku laiku – radošās darbnīcas “Iepazīsti tikumus!”:

- Gudrības darbnīca

- Labo vārdu darbnīca

- Pacietības darbnīca

- Draudzīguma darbnīca

- Dižošanās un staltās stājas darbnīca

- Mākoņu stumšanas darbnīca

15.30 – 16.00 – ekskursija “Uzmanīgs un čakls” lielajiem un mazajiem Turaidas muižas saimnieciskā centra ekspozīcijās

16.30 – 17.00 – ekskursija “Gudrs un drosmīgs” ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”

17.00 – 18.00  – Liepājas Ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta!“

Atgādinām, ka muzeja apmeklētājiem jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Pasākumā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kā arī ievērotas citas drošības noteikumu vadlīnijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.