Menu
 

CSP: Šogad Latvijā pieaudzis mirušo un laulību skaits; jaundzimušo skaits turpina samazināties

  • Autors:  Apriņķis.lv
Galvenie iedzīvotāju dabiskās kustības rādītāji 2019.-21.g.deviņos mēnešos. Grafika – CSP Galvenie iedzīvotāju dabiskās kustības rādītāji 2019.-21.g.deviņos mēnešos. Grafika – CSP

Pēc laulību skaita krituma 2020. gadā šogad vērojams kāpums – līdz septembrim reģistrētas 9457 laulības. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, tas ir par 763 laulībām jeb 8,8 % vairāk, tomēr nav sasniegts pirmspandēmijas rādītājs, kas bija virs 10 000 laulību deviņos mēnešos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati.

Šogad līdz septembrim Latvijā reģistrēti 24 103 mirušie, kas ir par 3,5 tūkstošiem jeb 17 % vairāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos. Covid-19 pandēmija izraisīja mirstības pieaugumu, un šogad mirušo skaits katru mēnesi pārsniedza pagājušā gada attiecīgo mēnešu rādītājus.

Lielākais mirušo skaits bija pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā, kā arī pēdējās nedēļās mirušo skaits strauji pieaug. Lai arī vērojams mirušo skaita pieaugums gandrīz visās vecuma grupās, to skaits vecumā 60 gadi un vairāk šogad ir par 20 % lielāks nekā pagājušā gada attiecīgajā laika posmā.

Pēc CSP informācijas, joprojām samazinās jaundzimušo skaits – 2021. gada deviņos mēnešos reģistrēti 13 072 dzimušie, kas ir par 474 jeb 3,5 % mazāk nekā 2020. gada attiecīgajā periodā.

Mirstība būtiski ietekmē iedzīvotāju dabisko pieaugumu. 2021. gada pirmajos deviņos mēnešos iedzīvotāju skaits valstī, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par 11 tūkstošiem cilvēku, un tas ir gandrīz tāds pats samazinājums kā pagājušajā gadā kopumā. 

2021.gada 1. oktobrī provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 880 tūkstoši, liecina CSP informācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.