Menu
 

Saeima atbalsta ierobežojumu mīkstināšanu par vardarbību sodītiem cilvēkiem kļūt par aizbildņiem

  • Autors:  LETA
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja grozījumus Civillikumā, kas paredz mīkstināt ierobežojumus par vardarbību sodītiem cilvēkiem kļūt par aizbildņiem.

Likuma izmaiņas noteiks, ka par vardarbību sodīti cilvēki nevar kļūt par aizbildņiem, kamēr būs spēkā sodāmība, informēja Saeimas preses dienestā. Šīs personas nedrīkstēs kļūt par aizbildņiem līdz brīdim, kad sodāmība tiks dzēsta vai noņemta.

Pašlaik likums paredz, ka personas, kuras sodītas par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, vispār nevar būt par aizbildņiem neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas.

Atsaucoties uz Satversmes tiesas spriedumu, likumprojekta autori atzīmē, ka tas vien, ka persona kādreiz ir sodīta par noziedzīgu nodarījumu, kas saistīts ar vardarbību vai tās piedraudējumu, ne vienmēr ir pietiekams pamats tam, lai konstatētu, ka šī persona apdraud sabiedrību un bērnus ilgtermiņā.

Plānots, ka pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas bāriņtiesai likumā noteiktajā kārtībā būs individuāli jāvērtē, vai saistībā ar iepriekšējo personas sodāmību vēl aizvien pastāv draudi bērna drošībai, kas ir šķērslis, lai tālāk izskatītu jautājumu saistībā ar personas atbilstību aizbildņa pienākumu pildīšanai vai personas iecelšanu par aizbildni bērnam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.