Menu
 

CSP: Šāgada pirmajā ceturksnī samazinājies gan dzimušo, gan mirušo skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
Galvenie iedzīvotāju dabiskās kustības rādītāji 2019.-2022.gada pirmajā ceturksnī. Grafika - CSP Galvenie iedzīvotāju dabiskās kustības rādītāji 2019.-2022.gada pirmajā ceturksnī. Grafika - CSP

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Latvijā reģistrēti 8595 mirušie, kas ir par 423 jeb 4,7 % mazāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī, kad bija vērojams būtisks mirstības pieaugums. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, no pirmajiem šī gada mēnešiem augstākie mirstības rādītāji novēroti martā, kad miruši 2965, kas ir par 11 % vairāk nekā pērn martā.

Samazinās arī dzimušo skaits. Šogad pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 3939 bērni – ir par 2 % mazāks nekā 2021. gada attiecīgajā laika periodā.

Lai arī mirstība pirmajā ceturksnī nedaudz samazinājās, taču tā saglabājas augsta, turklāt dzimstība joprojām ir vairāk nekā uz pusi zemāka par mirstību.  2022. gada pirmajos trīs mēnešos iedzīvotāju skaits valstī dabiskās kustības rezultātā samazinājies par gandrīz pieciem tūkstošiem cilvēku, liecina CSP informācija.

2022.gada 1.aprīlī provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 870 tūkstoši. Kā norāda CSP, lai arī dabiskā kustība joprojām ir negatīva, iedzīvotāju skaits samazinājies lēnāk reģistrētās imigrācijas pieauguma dēļ – pirmā ceturkšņa beigās Latvijā nonāca no Ukrainas ieceļojušie bēgļi, kuri tiek iekļauti pastāvīgo iedzīvotāju skaitā Latvijā.

Šāgada pirmajos trīs mēnešos reģistrētas 1396 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 136 laulībām jeb 11 % vairāk, bet tas joprojām atpaliek no pirmspandēmijas līmeņa – 2019.un 2020.gada pirmajā ceturksnī tika noslēgtas vairāk nekā 1,7 tūkstoši laulību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.