Menu
 

Aptauja: Līgo svētkus šogad svinēs 51% Latvijas iedzīvotāju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Līgo svētkus šogad svinēs katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, un biežāk nekā citi līgot plāno 18–29 gadus veci jaunieši, ģimenes ar bērniem un kuplākas saimes, kurās ir vismaz četri svinētāji, vislabprātāk – ciemojoties vai izbraucot pie dabas. Visčaklākie līgotāji mīt Latgalē, kur gada skaistākajai naktij gatavojas 55% aptaujāto, liecina “Rimi” rīkotās aptaujas rezultāti.

51% Latvijas iedzīvotāju jau kaļ plānus Līgo svētku svinēšanai, bet 33% vēl nav izlēmuši, vai šogad vispār līgos, kā un kur to darīs. Tiem, kuri grasās svinēt gada vasarīgākos un krāšņākos svētkus, pats galvenais ir būt kopā ar tuviniekiem vai draugiem (95%). Aktuālas ir arī tādas tradicionālas svētku aktivitātes kā ugunskura kurināšana (91%) un svētku mielasta gatavošana (89%), kurai gan vismaz 44% aptaujāto nevēlas veltīt pārāk lielu piepūli.

Svētku noskaņas radīšanai Latvijas iedzīvotāji izvēlas dažādas aktivitātes. Vīri vairāk uzmanības pievērš svētku galdam, skriešanai vai peldei pa pliko, lēkšanai pār ugunskuru un papardes zieda meklēšanai, dāmām izteikti svarīgāka šķiet jāņuzāļu lasīšana un vainagu pīšana. Savukārt jaunākā iedzīvotāju daļa 18–29 gadu vecumā biežāk nekā citi vēlas Jāņu nakts gardumus pagatavot uz grila un no rīta sagaidīt saullēktu, bet seniori pēc 60 – mieloties ar jāņusieru, dziedāt līgodziesmas un varbūt arī uzdejot skaisti izpušķotā svinību vietā.

Kopumā gandrīz divas trešdaļas līgotāju šogad nodosies ciemošanās priekiem: 32% dosies ciemos pie kāda cita – draugiem, radiem, paziņām, kaimiņiem, bet 31% paši uzņems pie sevis līgotājus. Čaklāki viesu uzņēmēji ir laucinieki (38%), kam ir plašākas iespējas sarīkot svinības savā sētā, bet vismazāk entuziasma par līgošanu pašu mājās izrāda jaunieši (22%). Visnaskākie uz ciemošanos citās mājās ir vidzemnieki (43%).

Vēl gandrīz ceturtā daļa līgotāju (24%) grasās doties pie dabas un pavadīt Jāņu nakti, piemēram, jūras krastā. Izbraucienam dabā priekšroku dod galvenokārt lielo pilsētu iedzīvotāji – katrs trešais pilsētnieks plāno līgot zaļumos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.